Google gatavojas aizliegt kriptovalūtu un ICO reklamēšanu

Google gatavojas aizliegt kriptovalūtu un ICO reklamēšanu

Google gatavojas aizliet kriptovalūtu un monētu sākotnējās izvietošanas (ICO), kā arī „riskantu finanšu produktu” reklāmas, vēsta aģentūra Bloomberg, atsaucoties uz interneta giganta jaunajiem noteikumiem.

Reklāmas aizliegums stāsies spēkā jūnija sākumā kā daļa no teikumiem par „neregulētu finanšu produktu ierobežošanu”. „Mums nav kristāla lodes kurā paraudzīties, lai zinātu, vai nākotne ies vienā solī ar kriptovalūtām. Tomēr mēs redzam pietiekami daudz kaitējuma patērētājiem vai potenciāla kaitējuma viņiem, lai nopietni attiektos pret šo jautājumu,” intervijā televīzijas kanālam CNBC paziņojis Google reklāmas direktors Stīvs Spensers.

Tāpat Google norāda, ka arī tā dēvētie agregatori, kas izmanto Google atjauninājumus, vairāk nevarēs izvietot reklāmas materiālus, saistītus ar kriptovalūtām. Tādējādi kompānija ne tikai atslēgs kriptovalūtu reklāmas savās vietnēs, bet arī citos resursos, kas izmanto tās reklāmas produktus. Google atzīmē, ka šim aizliegumam ir jākļūst par soli ceļā pretīm efektīvai krāpniecības apkarošanai kriptotelpā, tomēr

tajā pašā laikā tiek atzīts, ka lēmums ietekmēs arī likumīgas un „regulētas” kompānijas, kuras piedāvā kriptovalūtu pakalpojumus.

Google ar paziņojumu par šo aizliegumu nāca klajā drīz pēc tam, kad par analoģisko soli paziņoja tās konkurents reklāmas jomā Facebook, tomēr tie, kuri vēlējās izvietot reklāmu Facebook, atrada iespēja apiet aizliegumu, piemēram, sākot kļūdaini rakstīt vārdu „kriptovalūta”. Google uzsver, ka viņu aizliegumus šādā veidā apiet nebūs iespējams.

Jāatgādina, ka 2017. gadā Google paziņoja, ka izdzēsusi vairāk par 3,2 miljardiem sludinājumu, kuru saturs nav atbildis kompānijas noteikumiem. Pamatā tie attiekušies uz „šaubīgu reklāmu”, krāpniecību un tā dēvēto fišingu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!