Igauņi ieviesuši jaunu inovatīvu bezkontakta maksājumu veidu

Igauņi ieviesuši jaunu inovatīvu bezkontakta maksājumu veidu

Pēdējo pāris gadu laikā visā pasaulē aizvien populārākas un klientu vidū iecienītākas kļuvušas bezkontakta maksājumu metodes, kad pircējs var samaksāt par saviem pirkumiem, vien nopīkstinot norēķinu karti, telefonu vai aproci. Taču igauņi izstrādājuši līdzīgu un, domājams, ikdienā tikpat ērtu veidu, kā apmaksāt pirkumus – bezkontakta maksājumu uzlīmes, kas būs pieejamas arī Latvijā.

Šo jauno maksājumu metodi izstrādājis neviens cits kā finanšu tehnoloģiju (fintech) jaunuzņēmums -,konkrētāk, igauņu fintech startaps Wallester. Kā norādījuši šī uzņēmuma pārstāvji – bezkontakta maksājumu uzlīmes, norēķinoties par pirkumu, varēs izmantot kā jebkuru citu maksāšanas līdzekli, vai tās būtu bezkontakta norēķinu kartes, vai tālrunis ar bezkontakta maksājumu funkciju. Tomēr galvenā atšķirība slēpjas tajā, ka šīs maksājumu uzlīmes ir iespēja piestiprināt arī pie jebkuras virsmas, kas teorētiski var kalpot kā norēķinu līdzeklis, piemēram, mobilais tālrunis vai viedā aproce.

Kā norādījuši risinājuma izstrādātāji, būtiski ir tas, ka jaunās Wallester bezkontakta uzlīmes kalpos kā virtuālās maksājumu kartes.

Pagaidām tas ir pirmais VISA norēķinu risinājums, kas izstrādāts tikai un vienīgi kā bezkontakta maksājumu līdzeklis.

Šīs maksājumu uzlīmes varēs izmantot gan  tiešsaistē kā virtuālās norēķinu kartes, gan arī visos VISA sertificētajos bezvadu termināļos.

Wallester izpilddirektors Ahto Peris, runājot par jaunajām bezkontakta norēķinu uzlīmēm, uzsvēra, ka tās ir ļoti ērti lietojamas tā iemesla dēļ, ka šīs uzlīmes bez problēmām iespējams piestiprināt  teju jebkurai virsmai. Tāpat igauņu jaunuzņēmuma izpilddirektors norādīja, ka pašreiz aktīvi norit darbs pie vēl citu norēķinu risinājumu aktīvas izveides un pilnveides. Piemēram, aktuāls un mūsdienu pircēja vajadzībām atbilstošs šķiet risinājums, kas ietver nelielas valkājamas bezkontakta un inovatīvas drošības tehnoloģijas. Viena no tām – “VISA Token Service”.

Jāpiebilst, ka jaunās norēķinu uzlīmes par leģitīmu maksājumu līdzekli kā Baltijā, tā arī Ziemeļvalstīs varēs izmantot sākot no šī gada trešā ceturkšņa.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!