Jūlijs atnesis būtiskus jaunumus visiem zibmaksājumu veicējiem

Jūlijs atnesis būtiskus jaunumus visiem zibmaksājumu veicējiem

Maksājumi vienā acumirklī Latvijas iedzīvotāju vidū kļūst aizvien iecienītāki, to pierāda gan veikto zibmaksājumu apmēri, gan acīmredzama vajadzība pēc jauniem, klientu ērtības palielinošiem risinājumiem. Tāpēc zīmīgi, ka jūlijs visiem zibmaksājumu veicējiem iesācies ar iepriecinošiem jaunumiem - tuvāko mēnešu laikā šādus maksājumus varēs veikt vēl ātrāk un ērtāk.

Augusta beigās apritēs apaļi divi gadi kopš Latvijas Banka (LB) kā pirmā eiro zonā ieviesa tādu risinājumu kā zibmaksājumi – zibenīgi maksājumi, ko iespējams veikt starp lielākajām Latvijas bankām jebkurā dienā un diennakts laikā, arī svētku dienās. Apskatot LB apkopotos datus, 

skaidri redzams, ka šāds risinājums banku klientiem tīri labi “iet pie sirds”.

LB izveidotajā un uzturētajā zibmaksājumu infrastruktūrā līdz šim veikti jau nedaudz vairāk kā pieci miljoni zibmaksājumu. Iesākoties jūlijam, šo maksājumu apmērs sasniedza apaļu viena miljarda eiro vērtību.

Ņemot vērā apkopotos datus un to, ka šādi maksājumi tik tiešām ir iecienīti banku klientu vidū, LB informēja, ka drīzumā tiks vēl vairāk atvieglota zibmaksājumu veikšana. Izmantojot Zibsaišu reģistru, bankas tuvāko mēnešu laikā piedāvās klientiem veikt zibmaksājumus, ievadot vien mobilā tālruņa numuru. Tas nozīmē, ka katram maksājumam vairs nebūs nepieciešams ievadīt savu klienta konta numuru. Lai to panāktu, Zibsaišu reģistrs izveidos saiti starp klienta konta numuru un mobilā tālruņa numuru. Ērtākai maksājumu veikšanai klients varēs izveidot arī saiti starp sava konta numuru un e-pasta adresi, ziņapmaiņas indikatoru vai maksājumu karti.

Jāpiebilst, ka iespēju veikt zibmaksājumus nodrošina Latvijas Banka. Tos šobrīd saviem klientiem piedāvā trīs lielākās bankas: “Citadele banka”, “SEB banka” un “Swedbank”. Pašlaik maksājumus zibens ātrumā var veikt 90% Latvijas banku klientu, paredzams, ka 2020. gadā šis skaitlis varētu pietuvoties 100% atzīmei.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!