Kodu kartes nolikt malā nevēlas vēl ceturtā daļa iedzīvotāju

Kodu kartes nolikt malā nevēlas vēl ceturtā daļa iedzīvotāju

Pēc nedaudz vairāk kā trim mēnešiem notiks pilnīga pāreja uz digitalizētu autentificēšanos internetbankā, kas līdz ar to būs arī kodu karšu ēras beigas. Līdz tam pakāpeniski tiek samazināts arī maksājumu summas limits, ko iespējams ar šīs kartes starpniecību nosūtīt uz konkrētu kontu. Par spīti ieviestajiem ierobežojumiem un tam, ka liktenīgais 9. septembris vairs nav aiz kalniem, ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju joprojām piekļuvei internetbankā izmanto kodu kartes.

Tuvojoties 9. septembrim, kad pilnībā tiks noslēgta pāreja uz digitāliem autentifikācijas rīkiem internetbankā, Swedbank apkopojusi statistiku par tiem lietotājiem, kas vēl šodien palikuši uzticīgi kodu kartēm. Zināms, ka līdz šim brīdim tās kā vienīgo autentifikācijas risinājumu izmanto 25% jeb 120 000 Latvijas iedzīvotāju. Tikmēr pārējie 75% jau veikuši pāreju uz digitāliem internetbankas piekļuves rīkiem. Lielākā daļa jeb 600 000 iedzīvotāju izmanto mobilo aplikāciju Smart-ID.

Swedbank arī apkopojusi informāciju par kodu karšu lietotāju skaitu Latvijas reģionos. Likumsakarīgi, ka lielākais lietotāju skaits novērojams galvaspilsētā – ap 55 300. Apskatot pārējās Latvijas pilsētas, novērojams, ka Jelgavā mājo otrs lielākais kodu karšu lietotāju skaits, sasniedzot nedaudz vairāk kā 9100 banku klientu. No kodu kartēm nevēlas atteikties arī salīdzinoši daudz iedzīvotāju Latgalē – Daugavpilī ap 8280 un Rēzeknē 6350. Arī Liepājas un Valmieras iedzīvotāji kūtri dodas pretī jaunajiem internetbankas piekļuves rīkiem – abās pilsētās vairāk nekā 6000 kodu karšu lietotāju. Tikmēr pārējās pilsētās šis skaits paliek divu līdz četru tūkstošu robežās.

Savukārt visaktīvāk uz digitalizētiem piekļuves rīkiem internetbankā pāriet Kuldīgas iedzīvotāji – tur vien nepilni 1900 banku klientu lieto kodu kartes.

Bankas aktīvi aicina atlikušos 120 000 banku klientus neatlikt visu uz pēdējo brīdi un veikt savlaicīgu pāreju uz digitalizētiem internetbankas piekļuves risinājumiem, lai izvairītos no rindām un citām neērtībām.      

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!