Krievijas blogera vasarnīcas vārti "paši" piesakās mobilo sakaru operatora maksas pakalpojumiem

Krievijas blogera vasarnīcas vārti "paši" piesakās mobilo sakaru operatora maksas pakalpojumiem

Krievijas blogeris Aleksejs Nadežins ievietojis savā blogā aprakstu (atrodams šeit), kā viņa vasarnīcas vārtos iekonstruētais GSM relejs „pats saviem spēkiem” pieteicies izmantot uzreiz vairākus mobilo sakaru operatora MTS piedāvātos maksas pakalpojumus.

Blogera paša konstruētajā vienkāršajā relejā, kas paredzēts vārtu atvēršanai, izmantota operatora MTS SIM karte. Tomēr pavisam drīz relejs pārstājis darboties dēļ līdzekļu neesamības priekšapmaksas SIM kartē.

Meklējot, kur palikuši kartē iemaksātie līdzekļi, kuru pēc blogera aplēsēm vajadzēja pietikt ilgam laikam, noskaidrojies, ka GMS relejs (lasiet – vasarnīcas vārti) it kā patstāvīgi parakstījušies uz trim mobilā operatora piedāvātiem maksas pakalpojumiem, kā rezultātā vairāk nekā mēneša garuma no kartes ik dienas atvilkts pa 15 rubļiem.

MTS atbalsta dienestā man paskaidroja, ka manas vasarnīcas vārti ir paši parakstījusies uz divām autonozares jaunumu ziņu lentām, kā arī uz ziņu lentu par informācijas tehnoloģiju jaunumiem, ironizē blogeris.

Savukārt uz jautājumu, kā SIM karte ir spējusi veikt šādas darbības, jā tā ieprogrammēta reaģēt, pie kam tikai vienā veidā, vienīgi uz SMS, kas satur konkrētu kodu, kompānija tā arī nav spējusi sniegt atbildi. Tiesa, operators nekavējoties piekritis atmaksāt visus no kartes iepriekš norakstītos līdzekļus.

Kā norāda blogeris, viņam par notikušo ir tikai divas versijas – vai nu ļoti vienkāršais relejs kādā maz ticamā veidā pats ir iemācījies nosūtīt īsziņas uz maksas pakalpojumu numuriem, vai arī operators nodarbojas ar apzinātu krāpniecību, rēķinoties ar to, ka norakstāmās summas ir nelielas, bet īsziņas par pieteikšanos maksas pakalpojumam nenosūtīšana – grūti pierādāma, vēl jo vairāk tādēļ ka operatoram ir visas iespējas pašam izveidot šādu īsziņu ar atpakaļejošu datumu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!