Latvija  - eiro zonas līdere zibmaksājumu veikšanā

Latvija - eiro zonas līdere zibmaksājumu veikšanā

Pēdējā pusgada laikā par īpaši pieprasītu norēķinu veidu kļuvuši zibmaksājumi. Attaisnojot savu nosaukumu, tos patiešām iespējams veikt zibens ātrumā, turklāt jebkurā diennakts laikā. Pēc Latvijas Bankas (LB) apkopotās statistikas – pērn šie maksājumi veikti teju pusmiljarda apmērā, kas padara Latvijas iedzīvotājus par aktīvākajiem zibmaksājumu veicējiem eiro zonā.

Pēc LB sniegtās informācijas – 2018. gadā Latvijā kopumā veikti 2,4 miljoni zibmaksājumu kopumā 494 miljonu apmērā. Latvijas Banka arī novērojusi, ka īpaši straujš pieprasījums pēc tiem audzis oktobrī, kad Swedbank saviem klientiem sāka piedāvāt šo ātro un ērto norēķinu veidu. Pašlaik iespēju norēķināties zibens ātrumā var izmantot aptuveni 90% Latvijas komercbanku, arī bankas Citadele un SEB bankas klienti.

LB veikusi apkopojumu arī par to, kuros diennakts laikos un atsevišķi darba dienās un brīvdienās iedzīvotāji visaktīvāk veic zibmaksājumus. Secināts, ka 

vislielākā zibmaksājumu veikšanas intensitāte darba dienās novērota dienas pirmajā pusē, īpaši pulksten 11.00, kad vidēji šajā laikā tiek veikti ap 740 ātro maksājumu.

Turpretī brīvdienās zibmaksājumi tiek veikti retāk, savu augstāko punktu sasniedzot ap 10.00 no rīta, kad fiksēti vidēji 250 šo maksājumu. Tomēr to veikšanas intensitāte dienas garumā būtiski nemainās, pierādot to, ka arī brīvdienās šis norēķinu veids ir pieprasīts un noderīgs.

LB arī norāda, ka pašreiz Baltijas valstis, īpaši Latvija, ir vadošās eiro zonas valstis zibmaksājumu veikšanā. Balstoties uz augsto šī pakalpojuma pieprasījumu un zibmaksājumu turpmāko attīstību, tiek prognozēts, ka drīzumā gan komercbankas, gan finanšu jomas uzņēmumi piedāvās iespēju veikt zibmaksājumu, izmantojot vien klienta mobilā tālruņa numuru. Tādā veidā zibmaksājumu veikšana tiks vēl vienkāršotāka, jo, ikreiz veicot maksājumu, vairs nebūs jāievada bankas konta IBAN numurs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!