Latvijas Banka ļaus iepazīt maksājumu statistiku no citām pusēm

Latvijas Banka ļaus iepazīt maksājumu statistiku no citām pusēm

Latvijas Banka (LB) nākusi klajā ar paziņojumu, ka jau šonedēļ internetā grasās atvērt jaunu funkciju – maksājumu radaru. Ar šīs funkcijas palīdzību ikviens divas reizes gadā varēs iepazīties ar informāciju par maksājumiem, ko plānots iegūt divos dažādos veidos – no socioloģiskām aptaujām un LB apkopotās bezskaidras naudas statistikas.

Maksājumu radars ikvienam interesentam sniegs informāciju par kopējo veikto darījumu apjomu, kas veikts gan pārskaitījumu, gan skaidras naudas ietvaros. Dati par šiem maksājumiem tiks iegūti divos veidos. Pirmais no tiem – socioloģiskās aptaujās, kurās tiks noskaidrots un pēc tam apkopots, cik daudz un kādus maksājumus Latvijas iedzīvotāji vidēji veikuši aizvadītajā nedēļā. Ar šo socioloģisko aptauju palīdzību tiks arī noskaidrots iedzīvotāju pašvērtējums skaidras un bezskaidras naudas darījumos. Šajās aptaujās iespējams piedalīties brīvprātīgi, tās ir anonīmas, kā arī iegūtie dati tiks analizēti apkopotā veidā. 

Otrs veids, kā tiks iegūti dati maksājumu radaram, ir Latvijas Bankas apkopotā bezskaidras naudas statistika. Tiek norādīts, ka papildus šiem datiem tiks pievienoti arī LB ekspertu komentāri par Latvijas iedzīvotāju paradumiem un kopējām tendencēm skaidras un bezskaidras naudas darījumos. Attiecībā uz datiem par bezskaidras naudas darījumiem - sagaidāms, ka šie dati neuzrādīs precīzus skaitļus, jo to nav iespējams statistiski noteikt. Tāpēc plānots, ka šeit lielāku skaidrību sniegs socioloģiskajās aptaujās iegūtie rezultāti.

Svarīgi, ka maksājumu radars informāciju par maksājumiem skaidrā un bezskaidrā veidā atspoguļos internetā divas reizes gadā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!