Latvijas iedzīvotāji atvērti jaunās paaudzes norēķiniem

Latvijas iedzīvotāji atvērti jaunās paaudzes norēķiniem

Bezkontakta karte ir tas norēķinu līdzeklis, bez kura aizvien lielāks skaits iedzīvotāju nespētu iedomāties sava maciņa saturu. Mastercard un Finanšu nozares asociācijas (FNA) jaunākā pētījuma rezultāti liecina, ka iedzīvotāji aizvien aktīvāk akceptē jaunos, finanšu tehnoloģijās balstītos norēķinu veidus, un bezkontakta karti teju puse uzskata par maksājumu normu.

Veiktā pētījuma kopējie rezultāti parādījuši, ka lielākā daļa iedzīvotāju jūtas gatavi pārejai uz jaunās paaudzes norēķinu līdzekļiem, akcentējot bezkontakta kartes vērā ņemamās priekšrocības norēķinu ātruma, ērtuma un drošības ziņā. Aptaujas dati rāda, ka jau šobrīd 51% Latvijas iedzīvotāju ir bezkontakta norēķinu karte - 40% no tiem bezkontakta maksājumus veic regulāri.

Pētījuma rezultāti pierādīja vēl vienu tendenci – Latvijas iedzīvotāji ne vien ir gatavi un novērtē bezkontakta maksājumus. Lielākā daļa jeb 63% no bezkontakta karšu lietotājiem un 41% no visiem Latvijas iedzīvotājiem tuvākajā nākotnē būtu arī gatavi norēķināties par pirkumu ar vēl viedākām maksājumu tehnoloģijām, piemēram, viedtālruni, viedpulksteni, viedajām aprocēm, uzlīmēm.

FNA vadītāja Sanda Liepiņa uzsvēra, ka iespēja norēķināties ar bezkontakta karti šobrīd ir vispamānāmākā un plašākā tendence pircēju vidū. Tāpat FNA vadītāja norādīja, ka

bezkontakta norēķini Latvijas pircēju vidū kļuvuši par normu līdzīgi kā nepieciešamība pēc ātrgaitas interneta.

Iedzīvotāju pieaugošais pieprasījums pēc bezkontakta norēķiniem liek sarosīties arī tirgotājiem, aprīkojot tirdzniecības vietas ar nepieciešamo infrastruktūru modernākiem maksājumiem. Šobrīd jau vairāk nekā puse jeb 57% karšu pieņemšanas ierīču ir aprīkotas ar bezkontakta funkciju, visai droši ticams, ka šis skaitlis tikai pieaugs.

Jāpiebilst, ka Mastercard un FNA veiktajā pētījumā piedalījās Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem, un tas veikts informatīvās kampaņas “Piik un gatavs” ietvaros.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!