Lielākai daļai iedzīvotāju iespēja pārskaitīt naudu zibens ātrumā

Lielākai daļai iedzīvotāju iespēja pārskaitīt naudu zibens ātrumā

Zibmaksājumu piedāvātāju pulciņam nule kā pievienojusies pēc aktīviem lielākā banka Latvijā Swedbank, kas šo pakalpojumu piedāvā jaunajā mobilajā aplikācijā “Swedbank 2019”.

Kā norāda Swedbank pārstāvji - zibmaksājumus visi Swedbank klienti līdz šim Latvijas mērogā varēja saņemt neatkarīgi no to sūtīšanas veida, taču pašiem pārskaitīt naudu ar zibmaksājumu sistēmas palīdzību nebija iespējams. Turpmāk Swedbank klienti visā Baltijā varēs saņemt zibmaksājumus arī no citām bankām Eiropā.

Zibmaksājumus uz citu banku iespējams veikt Swedbank mobilajā aplikācijā “Swedbank 2019”, kas kalpo paralēli Swedbank pamata lietotnei. Svarīgi, ka jaunajā aplikācijā pieejamo pakalpojumu var izmantot kā Android, tā IoS ierīču īpašnieki. Pašreiz zibmaksājumus var veikt privātpersonas, veicot pārskaitījumu uz vietējām bankām.

Jānorāda, ka zibmaksājumu sistēma ir Eiropas mēroga reāllaika maksājumu platforma, ko nodrošina Eiropas Banku iestāde (European Banking Authority - EBA).

Šādas maksājumu platformas viena no lielākajām priekšrocībām ir pārskaitīt naudu no viena bankas konta uz citu burtiski zibens ātrumā jeb, konkrētāk, pāris sekunžu laikā.

Bez tam zibmaksājumus iespējams veikt jebkurā nedēļas dienā un jebkurā diennakts laikā.

Zibamaksājumi kā pakalpojums Latvijā ieviests kopš pērnā gada augusta. Pirmie, kam šo pakalpojumu bija iespēja izmantot, ir bankas Citadele un SEB klienti.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!