Lielākajā daļā banku kodu kartes nu ir vēsture

Lielākajā daļā banku kodu kartes nu ir vēsture

Pēc mērķtiecīgas gatavošanās pienākusi diena, kad kodu kartes lielākā daļā banku Latvijā vairs nav aktuāls piekļuves līdzeklis internetbankā. Aktīvāka gatavošanās šim notikumam aizsākās šī gada sākumā, soli pa solim ierobežojot kodu karšu izmantošanas iespējas. Kaut arī sākot ar 10. septembri lielākā daļa banku apturējušas kodu karšu darbību, joprojām ir daļa klientu, kas alternatīvas iespējas autorizācijai internetbankai dažādu apstākļu dēļ neizmanto.

Kaut arī tika dots laiks pārejai alternatīviem internetbankas piekļuves rīkiem, Finanšu nozares asociācijas apkopotie dati parāda, ka vēl šī gada jūnijā ceturtā daļa jeb 25% banku klientu autorizācijai internetbankā izmantoja kodu kartes. Tas, domājams, ir vēl salīdzinoši augsts rādītājs, ņemot vērā, ka šajā mēnesī liela daļa banku jau bija uzstādījušas būtiskus ierobežojumus kodu karšu izmantošanā. Piemēram, Swedbank dienas maksājumu limits, izmantojot kodu kartes, jūnijā bija samazināts līdz 20 eiro. Alternatīvus internetbankas piekļuves līdzekļus jūnijā izmantoja teju 75% banku klientu. No tiem 17,5% lietoja kodu kalkulatorus, taču lielākā daļa jeb 57% autorizācijai izmantoja mobilās lietotnes, piemēram, Smart-ID.

Kā norādījuši Finanšu nozares asociācijas pārstāvji –

kodu kartes ir autorizācijas rīks, kas tika izmantots salīdzinoši ilgu laiku, taču šobrīd tas vairs neatbilst mūsdienu drošības standartiem.

No šī gada 14. septembra stājas spēkā jaunā Eiropas Komisijas regula, kas paredz jaunus tehniskos standartus par drošu lietotāja autentificēšanu. Kodu kartes šos standartus nespēs sasniegt.

Gadiem ilgi nokalpojušās kodu kartes lielākajā daļā banku savas funkcijas beidza pildīt 9. septembrī. Apturot to darbību, no 10. septembra kodu kartes vairs nav derīgas kā autorizācijas līdzeklis internetbankā, portālos Latvija.lv, EDS un citviet, kā arī nav izmantojamas nekādu pakalpojumu veikšanā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!