Lietotnes Smart-ID lietotāju skaits turpina pieaugt

Lietotnes Smart-ID lietotāju skaits turpina pieaugt

Šī gada janvāra beigās elektroniskās identificēšanas risinājums, plašāk pazīstams kā Smart-ID, sagaidījis savu 300 000. lietotāju Latvijā. Pēc SK ID Solutions Smart-ID Biznesa attīstības dierektores Līsas Lūkinas (Liisa Lukin) teiktā tas ir lielākais skaits starp Baltijas valstīm. Attiecīgi Lietuvā šis skaitlis pielīdzināms 200 000, bet Igaunijā šī viedā risinājuma lietotāju skaits sasniedz 150 000.

Ņemot vērā to, ka Smart-ID lietotāju skaits visās trīs Baltijas valstīs sasniedzis 650 tūkstošus un mobilā lietotne parādījās vien pērnā gada februārī, jāsecina, ka lietotne ir tiešām noderīga. To pierāda arī fakts, ka Smart-ID lietotāji mēnesī izdara teju vienu miljonu transakciju. Tas ir ātrs un ērts līdzeklis, lai autentificētos internetbankā vai veiktu visus nepieciešamos maksājumus e-vidē. Piemēram, Smart-ID palīdz ietaupīt lietotāja laiku, kas tiktu veltīts, ievadot kodu kartes ciparus, tā vietā jāveic vien pāris klikšķu mobilās ierīces ekrānā. 

Lai izbaudītu mobilā autentifikācijas risinājuma Smart-ID sniegtās priekšrocības, nepieciešams vien šo aplikāciju lejupielādēt savā viedierīcē no Google Play veikala vai App Store un veikt elektronisko identifikāciju, izmantojot ID karti, internetbanku vai tuvāko bankas filiāli. Kad tas izdarīts, un lietotājs vēlas izmēģināt jauno aplikāciju, nepieciešams ievadīt Smart-ID piešķirto PIN1 kodu vai PIN2 kodu, atkarībā no tā, kādas darbības lietotājs vēlas veikt.

Lietotne Smart-ID tika izveidota pagājušā gada februārī. Jau pēc mēneša – 2017. gada martā – aplikācijas lietotāju skaits sasniedza 15 tūkstošus. Līdz 2017. gada jūnijam Smart-ID izmantoja 10 reizes vairāk lietotāju – 150 tūkstoši -  un šīgada janvāra beigās šis skaits ir dubultojies un, domājams, ka tas turpināsies strauji augt.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!