Biometrija pamazām ielaužas viedo norēķinu jomā

Biometrija pamazām ielaužas viedo norēķinu jomā

Jāatzīst, ka maksājumu kartes pēdējos gados piedzīvojušas ievērojamu transformāciju, tostarp lielākais lēciens izdarīts ar NFC jeb bezkontakta maksājumu ieviešanu. Taču nozīmīgs pagrieziena punkts karšu attīstībā norisinās arī šobrīd. Lielbritānijas banka Natwest nākusi klajā ar paziņojumu, ka jau šī gada aprīlī tās klientiem dos iespēju izmēģināt biometriskās norēķinu kartes, kurās iebūvēts pirkstu nospiedumu skeneris.

Tiek vēstīts, ka norēķinu karšu pašreiz augstākajā tehnoloģiskajā virsotnē uzrāpties un izmēģināt maksājumu veikšanu, izmantojot pirkstu nospiedumu funkciju, varēs vien nedaudzi. Banka Natwest šo iespēju aprīļa vidū sniegs 200 saviem klientiem. Taču jāpiebilst, ka ar pirkumiem gan šie jaunās paaudzes karšu izmēģinātāji varēs izvērsties. Šobrīd, maksājot ar bezkontakta karti, maksimālā pirkuma summa, ko var veikt bez PIN koda ievadīšanas, ir 25 eiro. Taču, maksājot ar pirkstu nospieduma palīdzību, šādi ierobežojumi nepastāvēs, un tam ir viens būtisks iemesls.

Dati par norēķinu kartes īpašnieka pirkstu nospiedumiem, kā arī visa drošības informācija tiek saglabāta tikai un vienīgi iekšā kartē. Tas nozīmē to, ka

kibernoziedzniekiem nebūs pieejama nekāda fiziski iegūstama informācija, kas citkārt gadījumos ar parastajām norēķinu kartēm glabājas konkrētās bankas centrālajā datubāzē.

Lai arī visa svarīgā informācija ir krāpniekam tālu no redzesloka, tomēr pastāv daži riski, ka incidents tomēr var notikt. Piemēram, zaglis var nozagt vai atdarināt kartes īpašnieka pirkstu nospiedumus. Taču, ņemot vērā visus drošības aspektus, maksājumi ar pirkstu nospieduma palīdzību tāpat tiek uzskatīti par drošākiem. Kaut vai situācijās, kad maksājums tiek veikts ar PIN koda ievadīšanu, zaglis vienkārši var paskatīties maksātājam pār plecu, izsekot ciparu kombinācijai un kartes atslēga rokā! Taču norēķini ar pirkstu nospiedumu pagaidām šādu risku pavisam noteikti izslēdz.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!