Novērojams būtisks pieaugums bezkontakta karšu izmantošanā

Novērojams būtisks pieaugums bezkontakta karšu izmantošanā

Bezkontakta maksājumu iespējas Latvijā nu jau piedāvā vairāk nekā 30 000 jeb 70% no visām tirdzniecības vietām. Līdz ar lielāku tirgotāju iesaisti ātrākā un modernākā klientu apkalpošanā un jaunu maksājumu iespēju piedāvāšanā, aktīvi palielinās arī to pircēju skaits, kas norēķinoties lieto bezkontakta maksājumu kartes. Kā liecina septembrī veikta aptauja – gada laikā būtiski palielinājies to iedzīvotāju skaits, kas izvēlas savus ikdienas maksājumus veikt ar vienu “pīk”.

Finanšu nozares asociācija kopā ar Mastercard septembrī apzinājusi Latvijas iedzīvotāju paradumus bezkontakta norēķinu karšu lietošanā, secinot, ka ātrākus maksājumus izvēlas aizvien vairāk cilvēku. Noskaidrots, ka šobrīd jau gandrīz 75% iedzīvotāju īpašumā ir bezkontakta norēķinu karte. Vienlaikus 23% aptaujāto maksājumu veikšanai ir pieejamas inovatīvākas metodes, piemēram, viedtālrunis, viedpulkstenis un citas ierīces.

Tendence arī rāda, ka, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, būtiski pieaudzis bezkontakta karšu īpatsvars. Salīdzinot ar 2018. gadu, izsniegto karšu skaits palielinājies par 118%.

Latvijas bankas izsniegušas jau vairāk nekā vienu miljonu bezkontakta norēķinu karšu.

Savukārt iedzīvotāju skaits, kas ikdienas pirkumiem izmanto tik ātro un ērto “pīk” metodi, pieaudzis no 37% 2018. gadā līdz 60% 2019. gada septembrī. Uz pusi arī palielinājies to bezkontakta karšu lietotāju skaits, kas tās izmanto gandrīz visiem norēķiniem. Ja 2018. gadā tie bija 24%, tad šogad jau 46% iedzīvotāju šīs kartes lieto jebkur, kur tas iespējams.

Finanšu nozares asociācijas valdes loceklis Jānis Brazovskis norādījis, ka bezkontakta maksājumiem ir vairāki drošības posmi, kas pieprasa arī zināmu piesardzību no paša kartes lietotāja. Piemēram, pirms norēķinu veikšanas jāpārliecinās, vai maksājumu terminālī ievadīta īstā pirkumu summa. Arī kartes PIN kods joprojām jāpatur prātā, jo tas nepieciešams pirkumiem virs 25 eiro, kā arī ik pa laikam drošības nolūkos kods jāievada mazākiem pirkumiem.

Jāpiebilst, ka aptaujā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!