Palielināts bezkontakta maksājumu limits kartēm

Palielināts bezkontakta maksājumu limits kartēm

Ar mērķi pēc iespējas samazināt tiešus cilvēku sasvstarpējos kontaktus, ieskaitot saskarsmi starp pircēju un pārdevēju, bankas nolēmušas aktīvāk mudināt klientus veikt bezkontakta norēķinus. Tieši tāpēc no 26. marta līdz valdības pasludinātās ārkārtas situācijas beigām nolemts uz pusi paaugstināt bezkontakta norēķinu limitu kartēm.

Pēc Finanšu nozares asociācijas sniegtās informācijas - lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā un mudinātu cilvēkus kontaktēties retāk, no 26. marta bankas Latvijā paaugstinās pirkuma summas limitu, ko iespējams apmaksāt, vien nopīkstinot karti. Līdzšinējo 25 eiro vietā nu bezkontakta maksājumu limits kartēm palielināts līdz 50 eiro. Norādīts, ka līdz jaunā limita pilnīgai ieviešanai var paiet pāris dienas.

Šāda lēmuma pieņemšana šķiet īsti vietā ne tikai pircēju un pārdevēju saskarsmes ierobežošanai. Šobrīd ikvienā pārtikas veikalā nepamanīta nepaliek apmeklētāju vēlme iepirkt krājumus, kas, likumsakarīgi, veido lielāku pirkumu summu nekā ierasts, bieži pārsniedzot līdzšinējo 25 eiro limitu bezkontakta norēķiniem. Tieši tāpēc jaunais limits varētu arī mudināt citus iepirkties pamatīgāk, taču retāk.

Tiek izteiktas prognozes, ka jaunais 50 eiro limits palielinās bezkontakta karšu norēķinu darījumus vismaz par 10%.

Lai arī koronavīrusa izplatības risks elektronisko maksājumu jomā ir salīdzinoši zemāks nekā, izmantojot skaidras naudas norēķinus, piedāvātais risinājums vēl vairāk samazinās saskarsmes nepieciešamību ar norēķinu termināli PIN koda ievadei, kas iepirkšanās vietās ir viena no pircēju izmantotākajām virsmām.

Jāteic, ka Latvija šāda lēmuma pieņemšanā nebūt nav pirmā ne Eiropā, ne Baltijā. Piemēram, Igaunijā lēmums par bezkontakta maksājumu limitu palielināšanu pieņemts 23. martā; Lietuvā – šodien, 25. martā. Savukārt Lielbritānijā jaunie limiti stāsies spēkā no 1. aprīļa.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!