Paredzams, ka drīzumā zibmaksājumus veiksim jaunā līmenī

Paredzams, ka drīzumā zibmaksājumus veiksim jaunā līmenī

Pēc Latvijas Bankas (LB) sniegtās informācijas – turpinoties zibmaksājumu un finanšu jomas kopumā attīstībai un digitalizācijai, sagaidāms, ka jau pavisam tuvā nākotnē gan komercbankas, gan finanšu nozares uzņēmumi piedāvās veikt zibmaksājumu, izmantojot vien mobilā tālruņa numuru. Gaidāmās izmaiņas arī paredz to, ka katram maksājumam nevajadzēs ievadīt klienta IBAN (International Bank Account Number) numuru. Šādu iespēju nodrošina fakts, ka LB nodrošina klienta konta IBAN numuru un mobilā tālruņa saišu saglabāšanu.

LB arī norāda, ka galvenās priekšrocības ātro maksājumu veikšanai ar mobilā tālruņa numuru būs, piemēram, būtisks laika ietaupījums un krietni vairāk iespēju zibmaksājumu izmantošanai.

Klients zibamaksājumus varēs veikt arī, iepērkoties tirdzniecības vietās un interneta veikalos.

Svarīgi piebilst, ka, salīdzinot ar pārējām eiro zonas valstīm, tieši Latvija ieņem līderpozīciju zibmaksājumu ieviešanā, pērnā gada novembrī kā pirmā piedāvājot saviem iedzīvotājiem veikt ātros maksājumus. Gandrīz gadu pēc to ieviešanas iespēju zibmaksājumus veikt gudrāk un, neapšaubāmi, ātrāk saviem iedzīvotājiem piedāvā jau 12 eirozonas valstis.

Jānorāda, ka kopumā līdz šim veikti vairāk nekā pieci miljoni ātro maksājumu. Tajā skaitā gandrīz divi miljoni zibmaksājumu teju 400 miljonu eiro vērtībā apstrādāti Latvijas Bankā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!