Pavisam drīz parādīsies pasaulē pirmās kriptovalūtas banknotes

Pavisam drīz parādīsies pasaulē pirmās kriptovalūtas banknotes

Jaunuzņēmums Tangem gatavojas kļūt par kompāniju, kas padarīs kriptovalūtas pieejamas plašam cilvēku lokam, liecina viena no kompānijas vadītājiem Artjoma Pantjuhina intervija izdevumam Hackermoon.

Tangem ir Krievijas datorspeciālistu izveidota starptautiska kompānija, kuras centrālā mītne atrodas Šveicē, izstrādes un pētniecības birojs Krievijas galvaspilsētā Maskavā, bet filiāles virknē pasaules valstu. Šobrīd Tangem ir izvirzījas mērķi kļūt par kompāniju, kas padarīs kriptovalūtas par taustāmu maksāšanas līdzekli.

Šī plāna ietvaros tiek izstrādātas īpašas gudrās banknotes, kurās ir iemonēta īpaša mikroshēma, kas satur kriptovalūtas vai jebkurus citus digitālos aktīvos, tajā skaitā valstu emitētās kriptovalūtas. „Pateicoties šim risinājumam, būs iespējama maksājumu veikšana kriptovalūtās, vienkārši nododot banknotes no vienām rokām citās. Atšķirībā no tiešsaistes maksājumiem, process būs momentāls, anonīms un bezmaksas,” paziņojis A. Pantjuhins, piebilstot, ka būtībā Tangem banknotes būs tā pati skaidrā nauda, tikai to neuzturēs valsts.

Pašas banknotes jau ir izstrādātas, un šobrīd kompānijas galvenā prioritāte ir līgumu noslēgšana ar sadarbības partneriem – tirdzniecības vietām, pakalpojumu sniedzējiem un citiem institūtiem, kas piekritīs pieņemt kriptobanknotes.

Savukārt kas attiecas uz drošības jautājumiem, tad vienas banknotes vērtība būs mazāka, nekā izmaksas, kādas būs nepieciešamas tās „uzlaušanai”.

„Bez tam, uzlaužot vienu banknoti, jūs neiegūstat pieeju pārējām,” norādījis datorspeciālists, piebilstot, ka šobrīd kompānija pasūtījusi miljona banknošu izgatavošanu. Vienas šādas banknotes izgatavošanas izmaksas šobrīd ir nedaudz zem diviem ASV dolāriem, taču ja vajadzēs izgatavot jau miljardu banknošu, tās ievērojamu samazināsies, uzsvērts intervijā.

Par kriptovalūtas banknošu galveno priekšrocību viņš uzskata to ērto pielietošanu. „Lai izmantotu kriptovalūtas, jums ir jāiziet visīstākais apmācību process. Lietotājiem ir jāspēr vairāki sarežģīti un nogurdinoši soļi, Savukārt ja jums ir gudrā banknote, jums nav nepieciešamas nekādas īpašas prasmes, pietiek ar prasmi norēķināties skaidrā naudā,” skaidro A. Pantjuhins.

Šobrīd pasaulē kopumā ir reģistrēts ap 20 miljoniem „kriptomaku”, bet tikai pieci miljoni cilvēki vai uzņēmumu tos aktīvi izmanto. Vēl aptuveni miljards cilvēku ir informēts par kriptovalūtām, un tieši viņus Tangem uzskata par saviem potenciālajiem klientiem.

A. Pantjuhins arī uzsver, ka uzņēmums nebaidās no konkurences, jo „tehnoloģiskajā ziņā mēs esam gadu vai divus priekšā potenciālajiem konkurentiem”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!