Plašākas norēķinu iespējas tagad arī VISA klientiem

Plašākas norēķinu iespējas tagad arī VISA klientiem

Statistika rāda, ka bezkontakta maksājumi ar norēķinu karti, pirkumu veikšana ar viedtālruni un citas maksājumu iespējas Latvijā ir iecienītas, un iedzīvotāju skaits, kas tās izmanto ikdienas pirkumu veikšanai, aizvien pieaug. Šajā sakarā banka “Citadele” būtiski paplašinājusi maksājumu iespējas visiem tiem klientiem, kas ir VISA norēķinu karšu saimnieki.

Maksājumus ar viedtālruni banka “Citadele” saviem klientiem piedāvā kopš 2017. gada. Kā pirmie šo inovatīvo un ērto bezkontakta norēķinu iespēju varēja izmantot Mastercard un Maestro maksājumu karšu īpašnieki. Nu arī tie bankas klienti, kas izmanto VISA kartes un viedtālruņa sniegtās priekšrocības, varēs norēķināties par pirkumiem ar mobilo telefonu. Svarīgi piebilst, ka šādus maksājumus varēs veikt tie, kam viedtālrunis aprīkots ar Android operētājsistēmu. Tikmēr iPhone lietotāji norēķināties ar tālruni var, piestiprinot tam īpašu, šādu maksājumu iespēju nodrošinošu uzlīmi.

“Citadele” dati liecina, ka -

šobrīd tie bankas klienti, kas pirkumu veikšanai izmanto viedtālruni, vienā iepirkšanās reizē iztērē vidēji nepilnus deviņus eiro.

Tendence arī rāda, ka tie klienti, kas vienreiz pamēģinājuši iepirkties ar mobilo tālruni, to darīs arī atkārtoti. Tāpat novērots, ka šādu maksājumu iespēju iecienījuši aizvien vairāk klientu. “Citadele” valdes loceklis Vladislavs Mironovs novērojis, ka maksājumu skaits ar viedtālruni 2018. gadā audzis divas reizes, salīdzinot ar gadu iepriekš. Turpretī šī gada pirmajā ceturksnī šāda veida norēķinu apjoms audzis par 26%, salīdzinot ar 2018. gadu. Savukārt pirkumu summa ar viedtālruņa starpniecību kopš 2017. gada palielinājusies divtik.

Tāpat V. Mironovs piebilda, ka veiktie pētījumi liecina par Latvijas iedzīvotāju aizvien lielāku gatavību un vēlmi, norēķinoties par pirkumiem, izmantot inovatīvos maksājumu līdzekļus. Šobrīd ap 40% banku klientu Latvijā atzinuši, ka tuvākajā nākotnē būtu gatavi maksāt ar mobilo tālruni.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!