Samaksai par pirkumiem Lietuvā naudasmaku vairs nevajag

Samaksai par pirkumiem Lietuvā naudasmaku vairs nevajag

Maksājumi, izmantojot skaidru naudu pamazām kļūst par pagātni. Arī krietnu laiku par apmaksas līdzekli kalpojušās maksājumu kartes pamazām “iziet no modes” un tiek radīti risinājumi daudz vienkāršākiem norēķiniem, izmantojot, piemēram, izmantojot neaizstājamo ikdienas palīgu viedtālruni. Piemēram, Lietuvā izveidots risinājums, kur pirkumu var veikt, noskenējot QR kodu.

Lietuvas uzņēmums MoQ, sekojot finanšu tehnoloģiju tendencēm, izveidojis savu risinājumu ērtākai pirkumu apmaksai. Tā ir maksājumu platforma, kas lietotājam ļauj norēķināties par pirkumu ar viedtālruni, izmantojot mobilo lietotni MoQ un QR kodu.

Kompānijas MoQ vadītāja Monika Rimkūnaite-Blože (Monika Rimkūnaitė -Bložė), runājot par mobilās platformas darbības principiem, norādīja, ka viss maksāšanas process notiek viedtālrunī. Lai pircējam būtu iespēja veikt maksājumus šādā veidā, vispirms nepieciešams lejupielādēt MoQ aplikāciju savā viedtālrunī, kur lietotājs automātiski iegūst IBAN tipa lietotāja kontu ar iespēju to papildināt. Brīdī, kad pircējs vēlas samaksāt par pirkumu, nepieciešams vien ar viedierīci noskenēt QR kodu.

Tiesa gan, pagaidām lietotne ir vien savā attīstības stadijā. Nepieciešama arī atbilstoša infrastruktūra un integrācija ar kases sistēmu, lai MoQ mobilās platformas priekšrocības būtu pieejamas no arī no tirgotāja puses. Šo iemeslu dēļ minētais pakalpojums šobrīd pieejams vien Lietuvas tirgum, taču tas nenozīmē, ka mobilās platformas pakalpojums nav pieprasīts. Kā norādīja MoQ vadītāja  -

pašreiz aplikācijas lietotāju skaits mērāms 35 tūkstošos, un vairāk nekā 1000 tirgotāju šo mobilo platformu izmanto tirdzniecībā.

Runājot par mobilās platformas tālāku attīstību un lietotāju piesaisti nākotnē, M. Rimkūnaite-Blože uzsvēra, ka Lietuvā ir gandrīz divi miljoni mobilo datu lietotāju, kas, ņemot vērā arī tendences maksājumus veikt gudrāk un ātrāk, varētu būt arī potenciāli MoQ lietotāji. Viņa arī norādīja, ka nākotnē plānots pilnveidot šo mobilo platformu, padarot to saistošāku kā pircējam, tā pārdevējam.

Jāpiebilst, ka mobilo platformu MoQ kopdarbā izveidoja trīs Lietuvas sakaru operatori: Bite, Tele2 un Telia, parakstot vienošanos ar Lietuvas Centrālo banku, kas ir īpaši atvērta inovācijām finanšu jomā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!