„Sarakti” jau 80% no pieejamā Bitcoin apjoma

„Sarakti” jau 80% no pieejamā Bitcoin apjoma

13. janvārī kopējais „sarakto” Bitcoin skaits sasniedza 16,8 miljonus vienību jeb 80% no visa pieejamā Bitcoin apjoma. Jāatgādina, ka kriptovalūtas kods paredz iespēju „sarakt” tikai 21 miljonu kriptomonētu.

Tajā pašā laikā nav vērts gaidīt, ka atlikušie 20% kriptomonētu parādīsies tuvākajā laikā. Bitcoin ieguves ātrums un sarežģītība mainās nelineāri, un, atbilstīgi dažām prognozēm, „raktuves” pilnībā būs izsmeltas tikai 2140. gadā – pēc vairāk nekā gadsimta.

Tāpat ir vērts atgādināt, ka, neraugoties uz pieaugošo grūtības pakāpi, samazinās arī atlīdzība par „rakšanu”. Bitcoin algoritms paredz, ka pēc katriem 210 tūkstošiem reģistram pievienotu transakciju bloku atlīdzība samazinās par pusi.

Ja 2009. gadā tā dēvētie maineri par viena bloka apstrādi saņēma 50 kriptomonētas, tad pašlaik tikai 12,5, un 2020. gadā tiek gaidīta kārtējā divkāršā atlīdzības samazināšanās.

Ierobežotajam kriptomonētu skaitam ir kā piekritēji, tā noliedzēji. Pirmie uzskata, ka tā ir viena no galvenajām kritptovalūtas priekšrocībām, salīdzinot ar tradcionālo valūtu – emisija ir ierobežota, inflācija nav iespējama, un Bitcoin īpašnieki nepaliek nabadzīgāki. Otrie savukārt uzskata, ka pēc „raktuvju izsmelšanas” sāksies sistēmas degrādācija, bet lai tā spētu funkcionēt būs nepieciešams ieviest komisijas maksas. Tiesa, kā vienus, tā otrus argumentus pārbaudīt būs iespējams tikai pēc vairāk nekā gadsimta.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!