Telegram gatavojas vēsturē lielākajam ICO

Telegram gatavojas vēsturē lielākajam ICO

Krievijas uzņēmēja un programmētāja, šīs valsts populārākā sociālā tīkla Vkontakte viena no izveidotājiem Pāvela Durova vadītais uzņēmums Telegram Messenger LLP, kas izstrādā un pārvalda ziņapmaiņas aplikāciju Telegram, jau šā gada martā iecerējis lielāko monētu jeb tokenu sākotnējo izvietošanu (Initial Coin Offering, ICO) 3-5 miljardu ASV dolāru apmērā. Tostarp 500 miljonus dolāru plānots iegūt iepriekšējo pārdošanu laikā, vēsta interneta izdevums TechCrunch, atsaucoties uz saviem informācijas avotiem.

Telegram ICO būs pats vērienīgākais no līdz šim notikušajiem. Iepriekšējais rekords pieder Filecoin, kas 2017. gada septembrī īstenota ICO gaitā ieņēma 257 miljonus dolāru.

Kā apgalvo TechCrunch, Telegram kriptovalūta sauksies par gramiem (Grams), savukārt uzņēmuma blokķēdes tīkls – par Telegram Open Network (TON), kas būs kombinēta centralizēta un decentralizēta plaforma. TON pamatā būs īpašuma daļas pierādīšanas (proof of stake) princips, patiecoties kuram nav paredzēta gramu „rakšana” kā kriptovalūtas jaunu bloku iegūšanas veids. Emisiju kontrolēs lielāko ICO laikā iegādāto gramu skaita īpašnieki.

Sākotnēji tiks emitēti pieci miljardi gramu, no kuriem 4% (200 miljoni) tiks rezervēti izstrādātāju komandai, bet 52% paliks Telegram rīcībā, un tiks izmantoti, lai pasargātu vienību no spekulatīvas tirdzniecības.

Investoru rīcībā nonāks 44% kriptovalūtas, pie kam paredzēts, ka ICO ietvaros grami tiks pārdoti tikai par naudu, nevis citām kriptovalūtām.

Gaidāms, ka jau šā gada pirmajā ceturksnī sāks darboties Telegram External Secure ID un TON pirmā versija, savukārt Telegram „naudas maka” parādīšanās paredzēta gada pēdējā ceturksnī, bet visa ekosistēma tiks izveidota nākošā, 2019. gada pirmo trīs mēnešu laikā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!