Tiek ieviesti jauni maksājumu pakalpojuma veidi, kas ļaus klientiem veikt drošākus norēķinus

Tiek ieviesti jauni maksājumu pakalpojuma veidi, kas ļaus klientiem veikt drošākus norēķinus

Maksājuma iedrošināšanas pakalpojums ļauj pircējam interneta veikalā norēķināties par preci vai pakalpojumu, ierosinot pārskaitījumu no sava bankas konta, taču neizmantojot maksājumu karti.

Par pirkumu būs iespēja norēķināties līdzīgi kā līdz šim, atšķirība ir vienīgi tā, ka klients netiks pāradresēts uz savas internetbankas lapu, lai tai pieslēgtos.

Konta informācijas pakalpojums dod iespēju klientam redzēt apkopotu informāciju par viņa maksājumu kontu saturu, kas atrodas dažādās bankās un dažādos maksājumu pakalpojumu sniedzējos. Šis pakalpojums palīdzēs klientam rūpīgāk plānot savus ieņēmumus un izdevumus.

Otrā maksājumu pakalpojumu direktīva ietver virkni drošības principu. Pirmkārt, visu elektronisko transakciju klientu stingro autentifikāciju. Stingrā autentifikācija tika ieviesta pērnā gada 1.aprīlī un nodrošina autorizēšanos internetbankā ar personas attālinātas atpazīšanas funkciju. Tādā veidā tiek samazināti krāpniecības riskus un nodrošināta klienta datu aizsardzību. Otrkārt, direktīvas drošības jautājumi ietver laika ierobežojumu pakalpojuma sniedzējam naudas atmaksāšanai klientam, ja noticis neautorizēts vai kļūdains maksājums. Pakalpojuma sniedzējam šādā gadījumā naudas atmaksa jāveic ne vēlāk kā līdz nākamās darbadienas beigām. Treškārt, jaunā direktīva samazina klienta pašriska apmēru, ļaujot neautorizētus maksājumus veikt līdz 50eur agrāko 150eur vietā.

Otrās maksājumu pakalpojumu direktīvas ietvertie jauninājumi attieksies gan tikai uz tiem klientiem, kas būs devuši atļauju piekļūt saviem datiem bankā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!