Turpmāk parādniekus “aiz astes ķers” vienīgi e-vidē

Turpmāk parādniekus “aiz astes ķers” vienīgi e-vidē

Papīru kalni, laika un citu resursu ietaupījums ir galvenie iemesli, kāpēc ik gadu elektroniskajā vidē tiek bagātināts dažādu e-pakalpojumu klāsts. Sākot ar 1. jūliju tieši e-vide būs vienīgā vieta, kur savas saistības ar kredītiestādēm vai ar citiem maksājumu pakalpojumu sniedzējiem būs iespējams kārtot parādos nonākušajiem.

Jaunie noteikumi paredz, ka no 1.jūlija viss parāda piedziņas process norisināsies vienīgi elektroniskajā vidē, izmantojot Valsts informāciju sistēmu. Šīs izmaiņas ietver arī to, ka visi dati par parādnieka kontiem kredītiestādēs, kā arī rīkojumi par finanšu līdzekļu apķīlāšanu tiks pieprasīti un būs jānosūta vienīgi elektroniskajā vidē ar Valsts informāciju sistēmas starpniecību.

Izmaiņas paredz arī vairākus būtiskus ieguvumus, kas tiks sniegti visiem iesaistītajiem - ātrāka informācijas apmaiņa, lielāka datu drošība, mazāk kļūdu, kā arī resursu ietaupījums.

Izmaiņu priekšrocības parādu piedziņas jomā akcentēja arī Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka, norādot par laika un līdzekļu ietaupījumu, datu drošības palielināšanos un to, ka vairs nebūs nepieciešams gatavot dokumentus un sūtīt tos pa pastu vai e-pastu.

Norādīts, ka elektroniskajā parādu piedziņas procesā ir vairāki būtiski soļi, kas jāievēro gan pašam parādniekam, gan tiesu izpildītājam, izpildlietu reģistram, kredītiestādei, gan Valsts kasei. Uzsākot parādu piedziņu, tiesu izpildītājs vispirms iegūst ziņas no Kontu reģistra par parādnieka kontiem kredītiestādēs. Pēc tam izpildu lietu reģistrā tiesu izpildītājs sagatavo un elektroniski nosūta kredītiestādēm rīkojumu par naudas līdzekļu apķīlāšanu. Tālāk vienai no kredītiestādēm tiesu izpildītājs uzdot saglabāt parādnieka rīcībā summu 430 eiro jeb vienas minimālās mēneša darba algas apmērā. Noslēgumā tiesu izpildītājs dod rīkojumu pārskaitīt apķīlātos līdzekļus Valsts kases kontā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!