Viedtālrunis sīknaudas pilna maka vietā

Viedtālrunis sīknaudas pilna maka vietā

Kas ir NFC?

Ar abreviatūru NFC apzīmē “Near Field Communication” (latviešu valodā – saziņa ar blakus lauku). Tas ir bezkontakta karšu standarta paplašinājums. Šis nosaukums paskaidro, kā šī sistēma darbojas: ir 2 NFC tehnoloģiju atbalstošas ierīces, kas var savstarpēji sazināties, ja atrodas viena otras tuvumā (t.i. “tuvumā” – viena otras “laukā”). Šīs ierīces izmanto bezvadu datu pārnešanu bez interneta vai “Bluetooth” pieslēguma. Tas ir vienkārši, ātri un darbojas automātiski.

Vai tev ir NFC tehnoloģija?

Ne visiem viedtālruņiem ir pieejama NFC tehnoloģija. Ja vēlies noskaidrot, vai tavam viedtālrunim ir NFC, pārbaudi tā specifikāciju un funkcijas (izmanto Google meklēšanas rīku un ievadi tajā sava viedtālruņa nosaukumu + specifikāciju). Otra iespēja ir pārbaudīt sava viedtālruņa iestatījumus. 

Ar ko sākt?

Ja vēlies veikt maksājumu ar viedtālruni, nepieciešams instalēt maksājuma aplikāciju, kas darbojas uz tava viedtālruņa un ļauj piekļūt taviem līdzekļiem, lai veiktu bezkontakta maksājumus. Tu vari izvēlēties savu banku vai labi pazīstamo maksājumu aplikāciju “Google Pay” (meklē “Google Play” aplikācijā).

Pēc tam nepieciešams to aktivizēt. Viedtālruņi, kas aprīkoti ar NFC, darbojas kopā ar “Android Beam” funkciju (viedtālrunī “Honor 9 Lite” tas ir “Huawei Beam”). NFC un funkcijai “Beam” ir jābūt darba režīmā jeb aktivizētiem. Kad esi aktivizējis NFC, funkcija “Beam” automātiski tiek ieslēgta. Viedtālrunis “Honor 9 Lite” palīdzēs soli pa solim.

Pēc pāris minūtēm varēsi maksāt ar viedtālruni visur, kur tas iespējams ar bezkontakta karšu sistēmu. Citiem vārdiem, pietuvini viedtālruni pie bezkontakta sistēmas termināla un maksājums, gluži kā novelkot maksājuma karti, tiks nekavējoties izpildīts.

Maksāt ar viedtālruni ir droši

Maksāt ar viedtālruni ir droši – tāpat kā veikt maksājumu, izmantojot maksājuma karti. Dati, kas tiek nosūtīti ar NFC, ir šifrēti, un tikai autorizēta ierīce (piemēram, POS termināls) tos var atšifrēt. Tāpat, kamēr tava mobilā ierīce nav darba režīmā, NFC neveic datu sūtīšanu. Tas nav aktīvs, kamēr tu to pats nevēlies.

Kad tavs viedtālrunis tiek nozaudēts, nekrīti panikā. Ja esi pārliecināts, ka viedtālrunis ir nozaudēts, nekavējoties nomaini paroli savām svarīgākajām aplikācijām, piemēram, e-pastiem, mākoņglabātuvei un bankas aplikācijai. Izturies pret savu viedtālruni tāpat kā pret maku un noteikti paziņo bankai, lai maksājuma karte, kas piesaistīta NFC, tiek nobloķēta.

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi – ir veca gudrība, kas vēsta, ka labāk rūpēties par drošību agrāk nevis vēlāk. Lai pasargātu savs datus, kas ir ne tikai saistīti ar mobilajiem maksājumiem (tādi kā attēli, kontakti, e-pasti utt.), ir svarīgi ieviest pieejas paroli. Tāpat izmanto pirkstu nospieduma skenera funkciju kā papildu drošības funkciju – ar viedtālruni “Honor 9 Lite” tas ir ļoti vienkārši izdarāms. Viedtālruņa aizmugurē esošais skeneris darbojas tik labi, ka pēc pirmās izmantošanas reizes tas kļūs par ikdienu.

Esi drosmīgs, lai gūtu prieku no viedtālruņa lietošanas maka vietā – tas tik tiešām atvieglos ikdienu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!