Aiia rada atbalsta programmu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem

Aiia rada atbalsta programmu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem

Finanšu pakalpojumu uzņēmumam Mastercard piederošā “atvērtās bankas” risinājumu platforma Aiia uzsākusi atbalsta programmu Baltijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), nodrošinot bezmaksas piekļuvi banku atvērto lietojumprogrammu risinājumiem un finanšu datiem. 

Aiia informē, ka programma radīta ar mērķi sekmēt MVU izaugsmi Eiropā un attīstīt “atvērtās bankas” savienojamību Baltijā. Tā nodrošina pārredzamu piekļuvi finanšu informācijai, datu integrācijai un tūlītējo maksājumu veikšanai no konta uz kontu par zemākām izmaksām. Tās ir funkcijas, kuras uzņēmumi, piemēram, fintech, bankas un grāmatvedības sistēmu nodrošinātāji, izmanto, lai attīstītu inovatīvus finanšu produktus un pakalpojumus klientu ērtībai un biznesa efektivitātei.

Aiia platformai ir nozīmīga loma “atvērtās bankas” darbības virzībā visā Eiropā. Sākot darbību Baltijas valstīs, nolemts izmantot to pašu pieeju – strādāt ciešā sadarbībā ar MVU, lai izveidotu API saskarnes, kas derīgas visiem. Papildus jaunu klientu uzņemšanai, lai uzlabotu “atvērtās bankas” infrastruktūru, Aiia arī pārbauda savienojumus, izmantojot savu personīgo finanšu pārvaldības lietotni Spiir. Tā lietotājiem palīdz izprast, kā viņi tērē savu naudu, šādi veicinot finanšu pratību.

Aiia MVU direktore Tanya Slavova uzsver, ka savienojamība esot ļoti svarīga, lai “atvērtās bankas” darbība gūtu panākumus. Tajā nozīmīga loma ir MVU, palīdzot attīstīt API.

Aiia MVU izaugsmes programmā katram klientam tiek nodrošināta komanda, lai palīdzētu attīstīt savu risinājumu neatkarīgi no tā, vai veido priekšapmaksas risinājumu, personīgo finanšu pārvaldības lietotni vai nepieciešami finanšu dati, lai automatizētu saskaņošanas procesus kā grāmatvedības sistēmas nodrošinātājs.

Aiia atvērtā banku infrastruktūra ir balstīta uz pieeju, ņemot vērā privātumu, drošību un vienkāršību. Līdz šim tā atbalstījusi simtiem banku un fintech pārstāvjus. Programma sniedz uzņēmumiem piekļuvi un resursus, lai izmantotu finanšu datus 2900 Eiropas bankās 18 valstīs un izveidotu jaunus finanšu pakalpojumus patērētājiem un uzņēmumiem. Plašāka informācija par programmu un pieteikuma anketa atrodama šeit.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!