Apple un Microsoft līdz 2030. gadam plāno sasniegt CO2 neitralitāti pilnīgi visā biznesā

Apple un Microsoft līdz 2030. gadam plāno sasniegt CO2 neitralitāti pilnīgi visā biznesā

Aizvadītajā nedēļā uzreiz divi tehnoloģiju milži “Apple” un “Microsoft” nāca klajā ar paziņojumu līdz 2030. gadam sasniegt pilnīgu oglekļa emisiju neitralitāti savā biznesā. Jādomā, ka arī desmit gadu laikā tas joprojām nebūs viegls uzdevums, jo ietver vairāku uzņēmuma segmentu pilnīgu pārstrukturizāciju, tajā skaitā ražošanas, piegādes ķēdes un produkta dzīves cikla transformāciju.

Piemēram, kompānija “Apple” dalījusies ar detalizētu ziņojumu par to, kā līdz 2030. gadam cer samazināt savu radīto CO2 līmeni par 75%. Tikmēr ar atlikušajiem 25% emisiju plānots tikt galā novatoriskos veidos, par ko pagaidām tiekot vēl domāts. Vienlaikus Apple dalījies ar vairākiem risinājumiem, kā jau šobrīd un arī tuvāko desmit gadu laikā centīsies samazināt radītās oglekļa emisijas. Piemēram, uzņēmums turpinās ierīču ražošanā izmantot pārstrādātus materiālus. Vairākos kompānijas segmentos jau tagad tiek izmantota atjaunojamā enerģija, taču nākotnē šāda veida enerģija tiks integrēta arī piegādes ķēdēs. Tāpat Apple turpinās investēt projektos, kas palīdz saglabāt mežus un citas ekosistēmas.

Kas attiecas uz kompāniju “Microsoft”, arī tās plāni attiecībā uz 2030. gadu iezīmējas visai līdzīgi, un mērķis, līdzīgi kā Apple, ir sasniegt 100% oglekļa neitralitāti. Savā paziņojumā Microsoft norādīja, ka jau līdz 2025. gadam plāno atjaunojamo enerģiju pilnībā ieviest datu centru darbībā. Tāpat darbs sākts arī pie savu radīto oglekļa emisiju likvidācijas, un jau šī gada laikā Microsoft cer Zemi atbrīvot no viena miljarda kilogramu smagas oglekļa emisiju nastas. Tas, protams, tiks paveikts ar dabai draudzīgiem tehnoloģiju risinājumiem. Lai arī citus uzņēmumus sasniegtu apgaismība, ka kaut kas ir jādara CO2 samazināšanā, Microsoft izveidojis apvienību “Transform to Net Zero”, kas apvieno nozares kompāniju vadītājus ar mērķi sniegt padomus un rīcības plānu, kā uzņēmumiem pašiem kļūt CO2 neitrāliem.

Atliek vien sekot līdzi, kā abām kompānijām izdosies sasniegt šo visai ambiciozo mērķi un iedvesmot citus uzņēmumus savu ikdienu padarīt kaut mazliet videi draudzīgāku.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!