ASV parādījies pasaulē pirmais komerciālais 5G standarta datu pārraides tīkls

ASV parādījies pasaulē pirmais komerciālais 5G standarta datu pārraides tīkls

ASV teritorijā sācis darboties pasaulē pirmais komerciālais 5G standarta bezvadu datu pārraides tīkls, ko izveidojusi telekomunikāciju kompānija Verizon Communications. Tīkls jau darbojas tādās lielpilsētās kā Sietla, Vašingtona, Hjūstona, Atlanta, Dalasa, Maiami, Denvera, u.c..

„5G tīkli jau ir ikdienas realitāte, nevis rītdienas tehnoloģijas, Kamēr citi operatori tikai sāk domāt pār pāriešanu uz 5G, mēs esam izvērsuši jaunās paaudzes tīku vienpadsmit ASV pilsētu teritorijās,” teikts kompānijas paziņojumā.

Pagaidām Verizon 5G tīkls gan darbojas testa režīmā un nav pilnībā stabils, tomēr operators uzsver, ka stabilitāte visu laiku palielinās. Datu pārraide šajā tīklā iespējama ar ātrumu līdz 10 gigabaitiem sekundē, kas, kā uzsver tehnoloģiju eksperti, ir gluži vai fantastisks rādītājs.

5G interneta plaša izmantošana, kā uzskata speciālisti, kļūs par ievērojamu stimulu tehnoloģiju, tostarp tā dēvētā lietu interneta, tālākai attīstībai. Bez tam pastāv viedoklis, ka šādu apmēru datu plūsmas pietuvinās cilvēci tā dēvētajai tehnoloģiskajai singularitātei.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!