Četru dienu darba nedēļa ievērojami palielina darbinieka produktivitāti

Četru dienu darba nedēļa ievērojami palielina darbinieka produktivitāti

Četru dienu darba nedēļa kā jaunas prakses ieviešana uzņēmumos aktuāla jau labu laiku. Daži eksperti jau izteikušies, ka šāds režīms ievērojami palielinātu darbinieka produktivitāti un uzlabotu darba spējas. Tikmēr uzņēmums "Microsoft" nolēma pārbaudīt, vai tiešām šāds režīms uzņēmumam un pašiem darbiniekiem nestu kādus ieguvumus, neskaitot papildus brīvdienu. Iegūtie rezultāti pārsteiguši ne tikai pašu Microsoft, bet, domājams, raisījuši pārdomas arī lielo kompāniju vadītājos.

Pēc CNN Business sniegtās informācijas – tehnoloģiju milzis “Microsoft” vēlējies izpētīt, kā darbinieku produktivitāti un darba spējas ietekmē četru dienu darba režīms. Tieši tāpēc aizvadītajā vasarā uzsāka eksperimentu jeb tā saukto programmu “Darba dzīves izvēles izaicinājums” (“Work Life Choice Challenge”). Tās ietvaros Microsoft darbinieki Japānā visu augustu varēja strādāt vien četras darba dienas – no pirmdienas līdz ceturtdienai un izbaudīt trīs dienu garas brīvdienas. Kaut arī darbā pavadītais laiks būtiski samazinājās, noskaidrots, ka pārsteidzošā kārtā darbinieku produktivitāte, ko mērīja pēc pārdošanas apjoma uz vienu darbinieku, bija augusi ievērojami. Darbinieki strādāja par gandrīz 40% produktīvāk nekā tajā pašā periodā gadu iepriekš.

Papildus darba laika saīsināšanai vadītāji arī mudināja savus padotos samazināt laiku, kas tiek pavadīts sanāksmēs un atbildēšanā uz e-pastiem. Tā vietā tika ierosināts, ka sanāksmēm nevajadzētu būt garākām par pusstundu un tās pat varot aizstāt ar Microsoft tiešsaistes ziņapmaiņas lietotnēm. Pēc uzņēmuma teiktā –

90% no 2280 Japānas Microsoft darbiniekiem norādījuši, ka jaunais darba režīms atstājis būtisku ietekmi uz viņiem, kas arī pierādījās darba produktivitātes mērījumā.

Papildus tam, ka darbs sokas veiksmīgāk un efektīvāk, četru dienu darba nedēļa nesa uzņēmumam arī citus ieguvumus, piemēram, elektrības ietaupījumu. 

Jāatzīst, ka šāds eksperiments Japānai nācis tieši laikā - pārmērīga darba kultūra jeb strādāt virsstundas šai valstij raksturīgs jau izsenis. Bieži vien šāds darba režīms rezultējies pat letāli, darbiniekam ciešot no stresa izraisītām slimībām vai smagas depresijas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!