Derīgo izrakteņu ieguve uz asteroīdiem varētu sākties jau pēc 10 – 20 gadiem

Derīgo izrakteņu ieguve uz asteroīdiem varētu sākties jau pēc 10 – 20 gadiem

Pirmā derīgo izrakteņu ieguve uz asteroīdiem var sākties jau pēc 10 – 20 gadiem, uzskata kompānijas Aten Engineering dibinātājs, speciālists asteroīdu astronomijas jautājums Hosē Luī Galačs. Pēc viņa domām, galvenais priekšnoteikums veiksmīgai šīs nozares attīstībai ir izlūkošana un precīzas informācijas par kosmiskajiem objektiem iegūšana, vēsta Phys.org.

„Regulāra derīgo izrakteņu iegūšana uz asteroīdiem, tā, kā tas notiek uz Zemes – ar attīstītu infrastruktūru un ekosistēmu – var sākties jau tuvāko 20 – 50 gadu laikā,” norāda speciālists, gan piebilstot, ka tas ir viņa personiskais viedoklis. Tikmēr pirmā derīgo izrakteņu ieguve uz asteroīda sāksies jūtami ātrāk – jau pēc 10 – 20 gadiem.

Vienlaikus lai varētu sākties veiksmīga derīgo izrakteņu ieguve uz asteroīdiem, ir nepieciešams atrisināt vairākas problēmas, viena no kurām ir ir nepietiekamas zināšanas par vairāku veidu asteroīdiem.

Šo problēmu novērst var tikai detalizēta šo kosmisko objektu izpēte, kura vienlaikus var nozīmēt arī platu soli pretīm asteroīdu apgūšanai.

Kā norāda speciālists, derīgo izrakteņu ieguves metodes jebkurā gadījumā būs nepieciešams pielāgot konkrētiem asteroīdu veidiem. „Piemēram, nav jēgas sūtīt aparatūru dzelzs vai niķeļa iegūšanai uz asteroīdu, kas sastāv no ogļūdeņražiem. Tāpat aparatūra, kas paredzēta darbam uz asteroīdiem ar regolīta virsmu, nederēs asteroīdiem ar akmens virsmu,” norāda H. Galačs, piebilstot, ka kompānijām – derīgo izrakteņu ieguvējām uz asteroīdiem būs nepieciešams liels apjoms dažādas informācijas.

Tieši ar mērķi nodrošināt šādu informāciju, H. Galačs un viņa kolēģi ir nodibinājuši kompāniju Aten Engineering, kura nodarbosies ar izlūkošanu, iespējams, izmantojot NASA palīdzību. „Tā ir informācija, kas valsts iestādēs netiek izsniegta, kamdēļ Aten Engineering kā privātai kompānijai jākļūst par derīgo izrakteņu ieguvei uz asteroīdiem nepieciešamo, šobrīd trūkstošo posmu,” uzskata speciālists.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!