Šveicē top pasaulē pirmā gandrīz pilnībā "digitālā" ēka

Šveicē top pasaulē pirmā gandrīz pilnībā "digitālā" ēka

Šveices Augstākās tehniskās skolas inženieru komanda izstrādā, iespējams, pasaulē pirmo māju, kura gandrīz pilnībā tiks projektēta un uzbūvēta, izmantojot digitālās tehnoloģijas, 3D druku un robottehniku, vēsta izdevums 3ders.

Trīsstāvu mājas DFAB House, kas tiek būvēta Dībendorfas pilsētas kampusa (studentu pilsētiņas) teritorijā, projekta autori vēlas reālos apstākļos pārbaudīt jauno būvniecības tehnoloģiju, it īpaši 3D drukas un automatizācijas, iespējas. „Atšķirībā no citiem projektiem, kuros tiek izmantota tikai viena digitālā būvniecības tehnoloģija, piemēram, 3D druka, DFAB House apvieno uzreiz vairākas šādas tehnoloģijas. Šis fakts ļauj mums izmantot kā katras atsevišķas metodes priekšrocības, tā šo metožu sinerģiju,” paziņojis projekta iniciators Matiass Kolers.

Galvenais būvniecības „instruments” šajā gadījumā ir divmetrīgs robots, kas pārvietojas uz kāpurķēdēm. Robots tiek izmantots karkasu izgatavošanai no iepriekš sagatavotiem tērauda stieņiem, savukārt karkasi kļūst par pamatu īpaša maisījuma betona konstrukcijām. Tāpat ēkas būvniecībā tiek izmantotas arī citas tehnoloģijas, bet tās otrais un trešais stāvi gandrīz pilnībā tiks uzbūvēti mācību iestādes laboratorijās, izmantojot robotus.

Triju stāvu ēku ar kopējo platību 200 m2 paredzēts pilnībā pabeigt 2018. gada vasarā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!