Digitālajai transformācijai nobrieduši vien 9% Latvijas uzņēmumu

Digitālajai transformācijai nobrieduši vien 9% Latvijas uzņēmumu

Gatavība virzīties pretim digitālajai transformācijai un tās sekmīga īstenošana ir viens no gudra un uz nākotni orientēta uzņēmuma trumpjiem. Tiesa gan, kā noskaidrots Digitālā brieduma testa pirmajos rezultātos – vien katrs desmitais Latvijas uzņēmējs ir nobriedis digitālām pārmaiņām savā uzņēmumā un izstrādājis plānu, kā tuvāko gadu laikā sekmīgi veikt digitālo transformāciju.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) izstrādājusi Digitālā brieduma testu, kura pirmie rezultāti prezentēti Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centra (LUMIC) divu gadu darbības atskatā. Secināts, ka vien 9% Latvijas uzņēmumu ir gatavi digitālajai transformācijai savā biznesā un tiem ir skaidra vīzija, kā šīs pārmaiņas nākamo trīs līdz piecu gadu laikā realizēt.

Gluži kā skolā, arī uzņēmumi, kuri veica Digitālā brieduma testu, ieguva augstāku vai zemāku rezultātu, kas atkarīgs bija no tā, cik nobrieduši digitālajām pārmaiņām tie ir. No tiem uzņēmumiem, kuri veica šo testu, vien 6% ieguva augstāko rezultātu, ierindojoties “augstākajā līgā”. 43% uzņēmumu darbojas tā sauktajā “sporta klasē”, 41% - “tautas klasē”. 

Uz rezervistu soliņa šobrīd atrodas jeb digitāli visnenobriedušākie ir desmitā daļa Latvijas uzņēmumu.

Vienlaikus tikai 14% uzņēmumu digitālās attīstības ziņā uzskata, ka ir pārāki par saviem konkurentiem. Taču puse jeb 50% uzņēmumu uzskata, ka digitālā brieduma ziņā nav pārāki par citiem.

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis norādīja, ka šobrīd Latvija ir starp līderēm Baltijas valstu vidū informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) produktu eksportā. Viņš arī neslēpa pārliecību, ka jo aktīvāk strādās LUMIC, jo aktīvāka sagaidāma Latvijas izaugsme IKT jomā, augs zināšanas par tehnoloģijām un Latvijas konkurētspēja pasaulē.

Jāpiebilst, ka LUMIC izveidots 2017. gada septembrī un tā viens no radīšanas mērķiem ir īstenot eksportspējīgu IT risinājumu attīstību un digitālo transformāciju Latvijā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!