E-rēķina būtība daudziem uzņēmumiem joprojām neskaidra

E-rēķina būtība daudziem uzņēmumiem joprojām neskaidra

Balstoties uz Eiropas Savienības direktīvu, no nākamā gada 18. aprīļa e-rēķina risinājums pilnībā tiks ieviests uzņēmumu un valsts pārvaldes savstarpējās attiecībās. Laika, lai sagatavotos šim solim, īpaši no uzņēmumu puses, nav palicis daudz, taču, kā noskaidrots Tildes Jumis veiktajā aptaujā, joprojām teju 40% uzņēmumu nav skaidrs, kāda ir elektroniska rēķina būtība, nepieciešamība un sniegtās iespējas.

Aptaujā piedalījās vairāk nekā 230 dažādu nozaru mazie, vidējie un lielie Latvijas uzņēmumi, kam tika jautāts par to, kā viņi izprot e-rēķinu kā risinājumu un gatavību to ieviest savā darba ikdienā jau pavisam drīz. Kā liecina pētījuma rezultāti – lielai daļai aptaujas dalībnieku joprojām nav skaidrs, kas ir e-rēķins un kādas ir tā funkcijas. Teju 40% uzņēmumu e-rēķins joprojām saistās ar PDF failā sagatavotu dokumentu, kas nav jāparaksta ar roku. Turpretī 62.7% uzņēmumu e-rēķinu izprot vismaz pamata līmenī un pareizi norādījuši, ka elektroniskais rēķins ir mašīnlasāms un pieejams XML vai līdzīgā formātā. 

Noskaidrots arī tas, ka 56.9% uzņēmumu pienākumu ieviest elektronisko rēķinu uzņēmušies to vadītāji. Bieži vien šī risinājuma integrāciju uzņēmumā uztic arī grāmatvežiem. Tikmēr IT jomas speciālistiem šo pienākumu liek paveikt vien 12,7% uzņēmumu. Vēl retāk jeb katrs desmitais uzņēmums e-rēķina ieviešanu uztic ārpakalpojumu sniedzējiem. Tildes Jumis biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš šeit uzsver, ka -

lai arī normatīvie akti jau šobrīd ļauj izmantot e-rēķinus, bieži vien uzņēmēji to nedara, jo neizprot šī rīka būtību.

Runājot par pētījumā iegūtajiem rezultātiem kopumā, V. Slaidiņš norāda, ka e-rēķinu priekšrocības apzinās un izmanto vien neliela daļa uzņēmumu. Viņš uzskata, ka ir svarīgi informēt uzņēmumus par elektroniskajiem rēķiniem, izskaidrot to priekšrocības un nepieciešamību. Lai to panāktu, jāveido informatīvie materiāli un jārīko dažādas izglītojošas aktivitātes.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!