E-rēķinus gatavi izrakstīt vien piektdaļa uzņēmumu

E-rēķinus gatavi izrakstīt vien piektdaļa uzņēmumu

Balstoties uz Eiropas Padomes direktīvas prasībām, no nākamā gada 18. aprīļa visās Eiropas Savienības valstīs tiks ieviesta e-rēķinu sistēma, kas paredz elektronisku rēķinu apriti uzņēmumu un valsts pārvaldes iestāžu savstarpējās attiecībās. Kā liecina Tildes Jumis veiktā aptauja – Latvijas uzņēmumi lielākoties nav nobrieduši šādām pārmaiņām, un kopš pavasara vien par 0,2% komersantiem vairāk gatavi šajā jomā kļūt digitālāki.  

Tildes Jumis veiktās aptaujas rezultāti par Latvijas uzņēmumu gatavību savā ikdienā ieviest elektroniskos rēķinus liecina, ka vien piektā daļa jeb 21,5% gatavi šim solim. Salīdzinoši pavasarī veiktajā aptaujā e-rēķinu ieviešanai bijuši nobrieduši 21,3% komersantu, kas liecina par to, ka vairāku mēnešu laikā interese par šo pārmaiņu ir teju nekāda. Vienlaikus noskaidrots, ka e-rēķinu apritei negatīvi noskaņoto uzņēmumu skaits samazinājies no 56,5% līdz 54,9%, taču tas joprojām nemaina faktu, ka lielākā daļa Latvijas uzņēmēju šo pārmaiņu neatbalsta.

Tildes Jumis biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš uzsver -

gan pavasarī, gan tikko veiktās aptaujas rezultāti norāda uz acīmredzamu lēno progresu e-rēķinu sistēmas ieviešanā.

Viņaprāt, tas apstiprina tendenci, ka lielā daļā uzņēmumu pārmaiņas tiek veiktas vien tad, kad vairs no tām nevar izvairīties – to pieprasa likums vai būtiskas pārmaiņas tirgū. V. Slaidiņš arī aicina Latvijas uzņēmējus padomāt par viedokļa maiņu vismaz e-rēķinu jomā, jo tie sniedzot ievērojamas priekšrocības biznesā. Dažas no tām arī norādījuši aptaujātie.

No tiem uzņēmējiem, kas jau ir gatavi e-rēķinu oficiālajai ieviešanai nākamā gada 18. aprīlī un jau tos integrējuši savā darbībā, lielākā daļa jeb 82,8% norāda, ka tie nodrošina ātrāku dokumentu apriti. 64,8% uzskata, ka šādi rēķini palīdz saudzēt dabu, jo nav jāizdrukā. 54,5% zina teikt, ka e-rēķinu sistēmas ieviešana palīdz samazināt laiku pašu rēķinu sagatavošanai un nosūtīšanai. 40,3% uzņēmēju norāda, ka e-rēķini palīdz veiksmīgāk izvairīties no kļūdām.  30% aptaujāto,  kas jau izmanto e-rēķinus, uzsver, ka tādā veidā ietaupa finanšu resursus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!