Elektroniskie rēķini uzņēmējiem daudzkārt atmaksātos

Elektroniskie rēķini uzņēmējiem daudzkārt atmaksātos

Nākamā gada pavasarī visus uzņēmumus gaidīs zināmas pārmaiņas rēķinu jomā. Proti, tiks ieviesta e-rēķinu sistēma, kas paredz obligātu elektronisko rēķinu apriti starp uzņēmumiem un valsts pārvaldes iestādēm. Vienlaikus uzņēmumi Latvijā nav tik naski uz šo pārmaiņu integrēšanu savā ikdienā un nevēlas atteikties no papīra rēķiniem arī tad, ja elektronisko rēķinu sūtīšana izmaksā krietni lētāk.

Par atšķirībām starp parastiem un elektroniskajiem rēķiniem sīkāk pastāstīja finanšu tehnoloģiju un e-rēķinu risinājumu uzņēmuma “Fitek” vadītājs Latvijā Edgars Strazds. Kā vienu no galvenajām atšķirībām starp šiem abiem rēķinu veidiem viņš minēja izmaksas, kas e-rēķiniem esot krietni pieticīgākas nekā papīra rēķiniem.

Fitek vadītājs skaidro, ka papīra rēķinu izmaksas mainoties atkarībā no saņēmēja atrašanās vietas, jo no tā atkarīgas pasta pakalpojumu izmaksas.

Vidēji viena papīra rēķina izsūtīšana uzņēmumam varētu izmaksāt no 40 centiem līdz vienam eiro.

Šajā summā ietilpst pašas papīra lapas, aploksnes izmaksas, rēķina izdrukāšana, pasta pakalpojumu izmaksas. Turklāt šajā procesā nākas patērēt arī laika resursus. Vienam rēķinam, tie, iespējams, nav būtiski resursi, taču, sūtot papīra rēķinus vairumā, ilgtermiņā izmaksas var būt ievērojamas. Vienlaikus elektroniska rēķina XML formātā nosūtīšanas izmaksas sasniedz vien 10 – 15 centus.

Edgars Strazds arī norāda, ka nedrīkst aizmirst iespējamās papīra rēķina saņēmēja izmaksas. Tie lielākoties ir patērētie laika resursi. Piemēram, ja saņēmējs ir kāds uzņēmums, tad darbiniekam vēl jāpārbauda, kurš ko ir pasūtījis, un rēķina dati jāievada grāmatvedības sistēmās. E. Strazds uzsver, ka šis process viena papīra rēķina apstrādei var aizņemt ap 30 minūšu darbu. Savukārt e-rēķina apstrādei arī laika resursi tiktu krietni ietaupīti.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!