Gudrāk sazināties ar valsti uzņēmēji varēs jau nākamgad

Gudrāk sazināties ar valsti uzņēmēji varēs jau nākamgad

Laikā, kad klienti kļūst aizvien prasīgāki, vēlas saņemt kāroto produktu vai pakalpojumu maksimāli ātrā laikā, un pašam servisam no uzņēmuma puses jābūt ērtam un kvalitatīvam, elektroniskai saziņai ir būtiska, pat izšķiroša nozīme. Lai attiecības ar valsti arī būtu iespējams kārtot tikpat ātri, ērti un kvalitatīvi kā ar klientu, jau no nākošā gada valsts un pašvaldību iestādes ar uzņēmumiem sazināsies tikai elektroniski – ar e-adreses starpniecību.  

Lai ikviens uzņēmējs savu ikdienas darbu varētu organizēt vēl mūsdienīgāk un digitālāk, no 2020. gada 1. janvāra sazināties ar valsts un pašvaldību iestādēm varēs ar e-adreses palīdzību, kas katram uzņēmumam būs unikāla. Tā ir vienota un digitāla pastkastīte, kas nodrošinās efektīvāku saziņu ar valsti, kā arī citus būtiskus ieguvumus. Viena no galvenajām e-adreses priekšrocībām ir ērtāka un ātrāka saziņa ar valsts un pašvaldību iestādēm. Proti, ja uzņēmējam nepieciešams vērsties kādā no iestādēm, piemēram, ar iesniegumu, to var sagatavot un parakstīt elektroniski – ar e-parakstu un pēc tam ar e-adreses starpniecību nosūtīt adresātam. Nav nepieciešams speciāli doties uz konkrēto iestādi, lai atdotu vēstuli, tādējādi ietaupot uzņēmējam tik dārgo laiku, citus resursus, kā arī pats process krietni ērtāks.

Tāpat arī korespondences saņemšana vairs nebūs atkarīga no uzņēmuma fiziskās atrašanās vietas.

Izveidojot sava uzņēmuma e-adresi, piekļūt oficiālajai saziņai ar konkrēto valsts vai pašvaldību iestādi varēs jebkādā laikā un jebkurā vietā ar interneta pārklājumu.

Datu, tostarp elektroniskās pastkastītes satura drošība, ir galvassāpes raisoša problēma lielai daļai e-pasta lietotāju, arī uzņēmēju. Izmantojot e-adresi, par šādu problēmu nebūs jāsatraucas, jo visa nosūtītā informācija tiek šifrēta. Tas ir pat nepieciešami, jo saziņā ar valsti bieži vien var tikt izmantota sensitīva informācija, piemēram, personas dati, komercinformācija.

Jāpiebilst, ka no šī gada 1. janvāra savu e-adresi var izveidot ikviens – gan fiziska, gan juridiska persona. Šobrīd to izmanto vairāk nekā 3000 valsts un pašvaldību iestādes, kā arī aptuveni 5000 privātpersonu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!