Ieviesta inovatīva finanšu platforma mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanai

Ieviesta inovatīva finanšu platforma mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanai

Starptautiskā faktoringa pakalpojumu sabiedrība Factris Latvijas tirgū ieviesusi jaunu inovatīvu elektronisku darījumu platformu Finance Automation for Business (Finanšu automatizācija biznesam jeb FAB). Ar tās palīdzību mazie un vidējie uzņēmēji tiešsaistē ļoti īsā laikā, pat vienas darbadienas ietvaros, var piesaistīt apgrozāmos līdzekļus naudas plūsmas stabilizēšanai.

Daudziem Latvijas uzņēmumiem darbu bieži apgrūtina pircēju kavētie maksājumi, kas neļauj laikā norēķināties ar piegādātājiem, izmaksāt algas, iepirkt preču krājumus u.c. Factris rīcībā esošie dati liecina, ka vidējais Latvijā strādājošo uzņēmumu rēķinu apmaksas termiņš ir 52 dienas. Visbiežāk ar kavētiem maksājumiem saskaras būvniecības, būvmateriālu un būvniecības iekārtu pārdošanas vai nomas uzņēmumi, kā arī uzņēmumi, kas nodarbojas ar vairumtirdzniecību vai konsultāciju darbību.

Lai risinātu šo problēmu, pasaulē un arī Latvijā arvien plašāk tiek izmantots faktorings, kad parādu apmaksu uzņemas faktoringa kompānija, finansējot uzņēmumam apgrozāmos līdzekļus.

Factris rīkotājdirektors Latvijā Kaspars Barons stāsta, ka pēc novērotā pandēmijas laikā uzņēmumiem ir īpaši svarīga ātra pieeja apgrozāmajiem līdzekļiem par zemām izmaksām, taču šādas iespējas ir ļoti ierobežotas. Tradicionālajās kreditēšanas iestādēs arvien pieaug birokrātiskās prasības finansējuma saņemšanai, turklāt tirgū samazinās banku konkurence – tiek slēgtas banku filiāles, tiek ierobežota personalizētā saziņa ar banku klientiem u.c. Tāpēc jaunā FAB platforma nāk talkā mazajam un vidējam biznesam, sniedzot tūlītēju pieeju finansējumam, kas ļauj ātri saņemt samaksu par veiktajiem darbiem vai pakalpojumiem, norēķināties ar piegādātājiem, sabalansēt naudas plūsmu un citādi līdzsvarot darbu.  

Jaunā automatizētā platforma FAB sniedz iespēju ne tikai pieteikties ātrai finansējuma saņemšanai, nodrošinot atklātu, padziļinātu visu darījumu izvērtēšanu, bet arī ērti pārvaldīt finansētos kontus. Pievienojoties platformai, uzņēmumam tajā ir pieejama visa informācija par savu finanšu portfeli, tā izmantošanu, procentu maksājumiem, klientu maksājumiem un kavētajiem rēķiniem. Platforma uzņēmuma parādniekiem nosūta automātiskus e-pasta paziņojumus ar atgādinājumu apmaksāt rēķinus, kas ļauj uzņēmumam nedomāt par klientu kavētajiem maksājumiem.

Jaunā FAB platforma jau guvusi atzinību Nīderlandē un Lietuvā un tiks ieviesta arī citās Eiropas Savienības valstīs.

Visvairāk faktoringa jeb rēķinu finansēšanas pakalpojumus Latvijā šobrīd izmanto vairumtirdzniecības, telekomunikāciju un transporta nozaru uzņēmumi.

K. Barons uzsver, ka faktorings ir laba iespēja attīstīt biznesu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuru finansēšanai Latvijā šobrīd ir salīdzinoši maz konkurētspējīgu un efektīvu pakalpojumu. Izmantojot faktoringu, līdz 90 % rēķina summas tiek saņemti uzreiz, bet pārējā daļa – pēc klienta veiktās rēķina apmaksas. Ar faktoringa palīdzību tiek uzlabota uzņēmuma likviditāte, sabalansēta naudas plūsma, novēršot riskus biznesam. K. Barona turpina, ka lai arī interese par faktoringa pakalpojumiem Latvijā pieaug, ne visi uzņēmēji Latvijā izprot to sniegtos ieguvumus un šim segmentam joprojām ir liels izaugsmes potenciāls. 

Pēc Eiropas Savienības faktoringa un komerciālā finanšu sektora federācijas datiem, 2018. gada faktoringa un IKP attiecība Latvijā bija 3 %, kamēr, piemēram, Beļģijā un Kiprā – 17%, Igaunijā, Francijā – 14, Nīderlandē, Apvienotajā Karalistē – 13, Lietuvā – 8 %.

Ar jauno FAB platformu var iepazīties Factris mājas lapā: https://onboarding.factris.com/lv/sign-up

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!