Izaicinājumi un risinājumi digitālam, attālinātam biznesam

Izaicinājumi un risinājumi digitālam, attālinātam biznesam

Šobrīd ne vien pasaulē, bet arī Latvijā prasme strādāt attālināti ir noteicoša un izšķiroša gan, veiksmīgi darbojoties privātajā un publiskajā sektorā, gan arī izglītībā. Tiem, kas līdz šim attālinātā darba procesu zinājuši vien pa ausu galam, nu jāpievēršas tam praktiski. Šajā, dažādiem izaicinājumiem pilnajā pārejas procesā no strādāt motivējošās biroja vides uz slinkumu rosinošāko mājas dīvānu palīdzīgu roku labprāt sniedz viedie Latvijas uzņēmumi. 

Tiešraides interviju 20. martā sniedza tehnoloģiju uzņēmuma “Digital Mind” partneris un valdes loceklis Ingemārs Liakovičus, kurš iepazīstināja ar vairākiem izaicinājumiem un Digital Mind risinājumu, kas lieti noderēs ikvienam uzņēmējam, kurš šobrīd spiests savu biznesu organizēt attālināti. Viens no būtiskākajiem izaicinājumiem vairumam uzņēmēju šobrīd ir iespēja parakstīt dokumentus, noslēgt rakstisku vienošanos ar klientu vai partneri. Visam pa vidu arī jāatceras par datu drošību, kas, strādājot mājās, nav tik augstā līmenī. Digital Mind valdes loceklis uzskata, ka tie ir izaicinājumi, kam jau šobrīd ir jārod risinājums, lai bizness vismaz šajās jomās attīstītos tālāk.

Runājot par dokumentu parakstīšanu un tieši e-parakstu, I. Liakovičus norāda, ka Latvijā elektroniskā paraksta izmantošana, salīdzinot ar citām valstīm, ir diezgan zemā līmenī. Tas novērojams arī tajā, ka salīdzinoši maz uzņēmumu piedāvā bezkontakta piegādes iespējas.

Tomēr, ņemot vērā pašreizējo situāciju, prognozējams, ka jautājumi par digitalizāciju un uzņēmuma spējām kopumā organizēt darbu attālināti nonāks uzņēmumu dienaskārtībā. 

Lai bizness veiksmīgi attīstītos arī ārpus biroja, I. Liakovičus dod vairākus praktiskus padomus. Pirmkārt, uzņēmumiem vajadzētu izvērtēt iespēju izmantot mākoņrisinājumus un glabāt tur gan strukturēto, gan nestrukturēto informāciju. Otrkārt, transformēt esošo biznesu pilnībā digitālā biznesā - ne tikai veiksmīgi piesaistot klientu, bet arī nodrošinot attālinātu darījumu veikšanu ar iekļautām e-paraksta iespējām un bezkontakta preču un pakalpojumu saņemšanu.  

E-paraksta iespējas šobrīd ir nepieciešamība gan ikvienā uzņēmumā, gan tas noderēs pašam klientam. Ja šādas iespējas vēl nav, pastāv iespējas pieteikties e-paraksta izmantošanai arī attālināti, piemēram, internetbankā izveidojot Smart-ID kontu. Sākumā ar to būs iespējams autentificēties ar konkrēto banku, bet, lai iegūtu Smart-ID kvalificēto kontu, ar kuru var arī e-parakstīties, būs nepieciešams arī nobildēt personu apliecinošu dokumentu un pašbildi (detalizētākas instrukcijas šeit un šeit). Digital Mind piedāvā lietotāju autentifikācijas un e-parakstīšanas ieviešanas risinājumu "SigningServices" uzņēmumiem un iestādēm.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!