Izdevumi par IoT 2020. gadā var pārsniegt triljonu ASV dolāru

Izdevumi par IoT 2020. gadā var pārsniegt triljonu ASV dolāru

Darba vietu skaits lietu interneta (Internet of Things, IoT) sektorā ik gadu divkāršojas, bet izdevumi par IoT 2020. gadā pasaulē kopumā var sasniegt pat 1,29 triljonus ASV dolāru, vēsta laikraksts Financial Times (FT).

Izdevums izanalizējis portālā LinkedIn atrodamo informāciju, un secinājis, ka 2017. gada trešajā ceturksnī tajā tika piedāvāts četras reizes vairāk darba vietu IoT sektorā, nekā tādā pašā laika posmā 2015. gadā. Nozares darba piedāvājums divkāršojas jau otro gadu pēc kārtas, teikts publikācijā.

Tāpat laikraksta aptaujātie eksperti prognozē aizvien pieaugošu investīciju IoT apjomu un vispārēju viedo ierīču ieviešanu.

Tā Gartner uzskata, ka 2020. gadā tēriņi par lietu internetu sasniegs 440 miljardus dolāru, bet IDC min trīs reizes lielāku skaitli – 1,29 triljonus dolāru.

Galvenie IoT izmantotāji tikmēr apliks ražojošie uzņēmumi un enerģētikas kompānijas, jo abi minētie ir lielākie ieguvēji no viedo ierīču ieviešanas. Tomēr vislielāko peļņu gūs viedo sensoru ražotāji, tādi kā C3 IoT, kā arī tādi giganti kā Hitachi un GE, teikts rakstā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!