Latvijā rada risinājumu, kas ļaus sasniegt labākus rezultātus sportā

Latvijā rada risinājumu, kas ļaus sasniegt labākus rezultātus sportā

Sports ir viena no tām jomām, kur visu karjeru var izšķirt pat pāris milisekundes. Tieši tāpēc gan treniņos, gan sacensībās būtiska nozīme ir tam, kā un cik precīzi tiek izmērīts sportista veikums. Šobrīd lielākoties tas tiek mērīts ar hronometru, taču Latvijas uzņēmums “XTimer” radījis risinājumu, kas ļauj krietni precīzāk un vienkārši izmērīt paveikto, tādējādi iegūtais rezultāts līdz pat milisekundei atbilst patiesajam sportista sniegumam.

Uzņēmums “xTimer” specializējies sporta tehnoloģiju jomā. Tā nosaukums precīzi atbilst vienam no uzņēmuma risinājumiem – vienkāršai un precīzai laika mērīšanas sistēmai sportistiem. Runājot par pašu xTimer ierīci, uzņēmuma “xTimer” līdzdibinātājs Kristaps Skrastiņš norāda, ka tā sastāv no starta pogas, uztvērēja un raidītājiem. Uztvērēju sportists apliek sev ap vidukli, taču raidītājus izvieto skriešanas distancē. Brīdī, kad sportists šķērso finišu, automātiski tiek piefiksēts rezultāts. Pēc tam visi rezultāti tiek apkopoti un saglabāti īpašā mobilajā lietotnē.

Radītā risinājuma mērķis ir skaidrs – paveikt to, ko hronometri nespēj jeb piefiksēt sportista sniegumu līdz pat milisekundei.

Īpaši noderīga šī mērīšanas sistēma varētu būt sprinteriem, kas mēdz trenēties gadiem ilgi, lai uzlabotu savu rezultātu par pāris milisekundēm. Tomēr, kā norāda K. Skrastiņš – vienlīdz derīga tā būs arī futbolā, basketbolā un citos sporta veidos, kur svarīgs ātrums.

Līdzīgi kā citur, arī šajā jomā zināma konkurence ir. xTimer līdzdibinātājs stāsta, ka viena no tirgū pieejamajām alternatīvām hronometram ir lāzerveida vārti, kam sportists izskrien cauri, automātiski piefiksējot rezultātu. Tomēr šis risinājums nav tik kompakts un viegls kā xTimer.

Pašreiz uzņēmums ir savā attīstības stadijā, taču iegūti jau vairāki klienti un pārdotas pirmās mērīšanas sistēmas. K. Skrastiņš uzsver, ka darbības sākumā uzņēmuma fokuss mērķēts uz vietējo tirgu, taču tuvāko mēnešu laikā ir vēlme paraudzīties ārpus robežām un piedāvāt xTimer Eiropas vieglatlētikas klubiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!