Latvijas uzņēmēji skeptiski pret darba nedēļas saīsināšanu

Latvijas uzņēmēji skeptiski pret darba nedēļas saīsināšanu

Tehnoloģiju gigants “Microsoft” augustā savā Japānas filiālē veica eksperimentu, kura ietvaros tika izmēģināts četru darba dienu režīms. Eksperimenta rezultāti pārliecinoši pierādīja faktu, ka četru darba dienu nedēļa veicina darbinieku produktivitāti, kā arī ceļ optimisma līmeni un padarītā darba kvalitāti kopumā. Taču Latvijas uzņēmēji pagaidām ir diezgan skeptiski pret šādu darba stilu un tuvākajā laikā negrasās to praktizēt savā uzņēmumā.

Attīstoties tehnoloģijām, liela daļa Latvijas uzņēmumu aizvien biežāk ļauj darbiniekiem strādāt attālināti, piemēram, no mājām. Lai arī šobrīd šāds darba režīms joprojām nav pārāk bieži izplatīts, Latvijas uzņēmēji tuvākajā nākotnē saredz iespēju attālinātā darba iespējas paplašināt, piedāvājot saviem nodarbinātajiem biežāk strādāt no sev ērtākās vietas. Šādu izteikumu gan pagaidām nevar attiecināt uz četru darba dienu režīmu.

Microsoft vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa norāda, ka, lai arī uzņēmuma darbinieki Latvijā neesot izmēģinājuši četru darba dienu režīmu, ir iespējams plānot pašiem savu darba laiku un izvēlēties vietu, no kuras strādāt. Microsoft Latvia darbiniekiem arī esot iespēja izbrīvēt sev brīvu dienu, intensīvāk strādājot citās dienās. R. Strazdiņa arī piebilst, ka, pateicoties tehnoloģiju sniegtajām iespējām, attālināta darba režīmu var maksimāli pietuvināt klātienes komandas darbam. Viņasprāt, tehnoloģijas palīdz gan organizēt darbu attālināti, gan arī sniedz brīvības un neatkarības sajūtu un veicina produktivitāti, pašam darbiniekam patstāvīgi plānojot savu laiku.

Microsoft vadītāja Baltijā uzskata, ka tieši tehnoloģijas bija tas noteicošais faktors, kas palielināja darbinieku produktivitātes līmenī arī veiktajā eksperimentā Japānā.

Runājot par mīnusiem četru darba dienu režīmam, R. Strazdiņa norāda, ka tādā gadījumā uzņēmuma darbinieki nebūtu vienu dienu pieejami klientiem un sadarbības partneriem. Četru darba dienu režīmu tuvākajā nākotnē negrasās ieviest arī IT uzņēmums “Accenture”. Uzņēmuma personāldaļas vadītāja Latvijā Zanda Arnava norāda, ka tāpat kā attālināts darbs, arī četru dienu darba nedēļa ir risinājums, kas ne katram darbiniekam piemērots. Taču Accenture pilnībā neizslēdz iespēju nākotnē pāriet uz četru dienu darba režīmu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!