LEGO ielaužas biznesa kultūrā, tam nav vecuma ierobežojuma

LEGO ielaužas biznesa kultūrā, tam nav vecuma ierobežojuma

Ir maldīgi domāt, ka LEGO ir piemērots tikai bērniem, jo attīsta mazo motoriku un telpisko domāšanu. Arvien lielāku popularitāti šī rotaļlieta iegūst arī pieaugušo vidū. Piemēram, biznesa konsultante un pasniedzēja Sandra Krisberga-Sinigoi norādīja, ka LEGO pielietošana organizāciju un uzņēmumu vidū pieaug, izmantojot to kā līdzekli labāka rezultāta un mērķu sasniegšanai.

Interneta veikala 220.lv izpilddirektors Raimondas Žilēnas, kurš kopā ar kolēģiem ir izmēģinājis LEGO biznesa plānošanā un organizēšanā, neslēpa savu interesi par to, ka arī pieaugušie ir atraduši savu pielietojumu, šai rotaļlietai ienākot organizāciju biznesa kultūrā. Savukārt S. Krisberga-Sinigoi piebilda, ka LEGO sniedz būtiskus ieguvumus sevis izprašanā, mērķu sasniegšanā un efektīvākā komandas darbā. Ja organizācijā ir krīze, daudz vārdos nepateiktu emociju un sajūtu, novērojama komandas atsvešināšanās, tad LEGO® Serious Play® metode var palīdzēt atrisināt šīs grūtības un identificēt iespējamās barjeras, kuras traucē sasniegt rezultātu.

Viens no šīs metodes mērķiem ir cilvēka abstraktās domas izpaust 3D modelī.

S. Krisberga-Sinigoi skaidroja, ka LEGO metodes laikā cilvēkiem ir stipri vieglāk uztvert notiekošo, jo tie ierauga, pirmkārt, kas notiek viņos pašos. Otrkārt, kas notiek organizācijas vidē, jo 3D modelis palīdz attēlot vārdus, kurus ir grūti izteikt. Piemēram, pajautājot, kas komandai traucē realizēt plānotās pārmaiņas, ir sarežģīti korekti atbildēt, bet, kad domas tiek attēlotas LEGO modelī, kļūst skaidrs, kur ir problēma - 3D ir formāts, kas to attēlo un veido izpratni.”

Organizācijas līmenī metode ļauj cilvēkiem saprast, kas ir organizācijas problēmas un kā notiek iekšējie un ārējie procesi. Bieži vien jau pirmajās 15 minūtēs, uztaisot LEGO konstrukciju, top skaidrs, kur ir problēmas, un ir iespējams nekavējoties fokusēties uz to risināšanu.

Daudzi LEGO metodi izmanto arī, lai ģenerētu un radītu jaunas idejas. Šo metodi var izmantot jebkurā nozarē un jebkurā organizācijā, neskatoties uz darbinieka amatu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!