Moderns uzņēmums ne visiem ir pa kabatai

Moderns uzņēmums ne visiem ir pa kabatai

Nozarēs valdošā konkurence un vienlaikus tehnoloģiju tik straujā attīstība aizvien biežāk uzņēmējiem liek izvērtēt savas kompānijas progresu digitalizācijas un procesu automatizācijas jomā. Lai arī cik liela būtu vēlme un motivācija radīt gudru, modernu un digitāli spēcīgu uzņēmumu, ceļš līdz šim mērķim ne vienmēr ir rozēm kaisīts. Kā noskaidrots Latvijas uzņēmēju aptaujā - deviņi no desmit uzņēmējiem sastapušies ar šķēršļiem uzņēmuma modernizācijas procesā.

Lai spētu radīt modernu, laikam līdzi ejošu un digitāli bagātu uzņēmumu, vien ar vēlmi būs par maz. Dažkārt arī finanšu resursu pieejamība nepaglābs uzņēmēju no neveiksmes digitālo rīku ieviešanā. Šīs un vēl citas atziņas varēja gūt Finanšu nozares asociācijas un Latvijas Tirdzniecības rūpniecības kameras veiktajā Latvijas uzņēmēju aptaujā. Tajā noskaidrots, ka 88% uzņēmēju saskārušies ar kādiem šķēršļiem, vēloties padarīt savu uzņēmumu modernāku.

Kā norādījuši paši uzņēmēji – viena no lielākajām problēmām, kas traucē veiksmīgiem uzņēmuma digitalizācijas un automatizācijas procesiem, ir plānais maciņš jeb līdzekļu trūkums. To par galveno šķērsli atzinuši 43% aptaujāto uzņēmēju. Vēl ievērojamai daļai jeb 33% uzņēmēju būtiska problēma ceļā uz modernu, digitāli attīstītu uzņēmumu ir izpratnes trūkums par to, kādi risinājumi būtu piemērotākie un veiksmīgākie. Vēl 12% aptaujāto kā nopietnu šķērsli norādījuši uzņēmuma specifikai atbilstošu risinājumu trūkumu.

Vienlaicīgi platu soli pretī uzņēmuma digitalizācijai un automatizācijai tuvākā gada laikā ir nobriedis spert 61% uzņēmēju. Lielākā daļa jeb 69% no tiem to plāno paveikt ar pašu līdzekļiem. Tikmēr piektā daļa digitāli nobriedušo uzņēmēju modernizācijai nepieciešamos līdzekļus cer aizņemties no bankām, apgūstot Eiropas fondu finansējumu, izmantojot valsts atbalsta programmu finansējumu.

Vienlaikus 20% uzņēmēju atzīst, ka tuvākā gada laikā ieguldīt digitalizācijā un procesu automatizācijā neplāno.

SEB bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs uzsvēra, ka viens no galvenajiem lēnākas ekonomikas iemesliem ir tieši kūtras investīcijas biznesa attīstībā. Ārējo finanšu resursu piesaiste ir ļoti būtisks finanšu atbalsta punkts stabilai un mērķtiecīgai biznesa izaugsmei.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!