Nākotnē katra uzņēmuma vizītkarte – cilvēkveidīgais robots

Nākotnē katra uzņēmuma vizītkarte – cilvēkveidīgais robots

Laiks, kad cilvēka darba rokas pilnībā aizstās robota straujais un saprātīgi multifunkcionālais tvēriens, tuvojas straujiem soļiem. Arī Latvijā no šīm pārmaiņām neizmukt, un tieši šeit gan robotu lietošana, gan izveide tiek praktizēta vairākās jomās. Piemēram, Latvija ir viena no tām valstīm, kur roboti tiek gatavoti darbam ar klientiem ar mērķi aizstāt līdzšinējos uzņēmumu administratorus.

Cilvēkveidīgo robotu, kuram dots vārds Pepper, inovatīvākai un produktīvākai komunikācijai ar klientiem un partneriem izstrādājušas divas tehnoloģiju kompānijas – Hansab un SoftBank Robotics. Uzņēmuma Hansab darbības mērķi ir individuālo programmatūru izstrāde atbilstoši klienta biznesa vajadzībām. Turpretī SoftBank Robotics darbības lauks ietver humanoīdu robotu (pielāgots cilvēka ķermeņa veidolam) ražošanu un izstrādi Francijā.

Kompāniju pārstāvji norādījuši, ka robota galvenās prasmes šobrīd ietver sarunas izveidi ar cilvēku, spēju veidot dialogus. Pašlaik norit darbs pie programmatūras izstrādes, ar kuras palīdzību robots Pepper spēs arī atpazīt cilvēka dzimumu, vecumu, emocijas un garastāvokli. Ar šādām spējām robots pilnībā var nodoties saviem darba pienākumiem, kas attiecas uz uzņēmuma administratora profesiju. Piemēram, tas spēj atbilstoši un korekti rīkoties brīžos, kad uzņēmumā ieradies apmeklētājs, kurš vēlas satikt kādu no uzņēmuma. Pepper acumirklī reaģē un ar e-pasta palīdzību brīdina uzņēmumā esošos darbiniekus par viesa ierašanos.

Robots arī neapmulst situācijās, ja konkrētajam viesim nākas uzgaidīt, pastāstot ko vairāk par pašu uzņēmumu, tā attīstību, darbinieku skaitu.

Apskatot robota fiziskās aprises – tas ir 120 cm garš un sver nepilnus 30 kg, ir aprīkots ar virkni sensoru dažādās ķermeņa vietās, piemēram, infrasarkanajiem sensoriem, kas ļauj labāk sajust apkārtējo vidi. Ar vienu uzlādi Pepper spēj pilnībā veikt savus darbinieka pienākumus līdz 10 stundām.

Hansab multimediju pārdošanas projektu vadītājs Raivis Bidiņš norādīja, ka katrs uzņēmums spēj pats pēc vajadzības ar programmatūras izstrādes palīdzību izveidot uzdevumus, kas robotam būtu jāpilda. Pašlaik bez gida pienākumu pildīšanas muzejā Igaunijā šos cilvēkveidīgos robotus izmanto vēl 10 organizācijas un uzņēmumi.   

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!