Norisinājās konference par ārpakalpojumu sniegtajām iespējām uzņēmumam

Norisinājās konference par ārpakalpojumu sniegtajām iespējām uzņēmumam

Atvērt sava uzņēmuma durvis ārpakalpojumiem vēljoprojām šaubās liela daļa biznesa vadītāju. Taču, ja nepamēģināsi - nekad neuzzināsi. Turklāt, ir virkne dažādu priekšrocību, ko ārpakalpojumi spēj sniegt - iespēja koncentrēties uz pamata biznesu, lielāka elastība, izmaksu samazinājums, mazāk uztraukumu un risku, kas galu galā noved pie efektivitātes un palielina konkurētspēju. Ārpakalpojumi grāmatvedībā, klientu apkalpošanā, datu glabāšanā, finanšu un IT jomās, un vai tas ir tā vērts - par šo plašāk varēja uzzināt biznesa tehnoloģiju platformas BiSMART tiešsaistes konferencē “Ārpakalpojumi”. 

Konferenci atklāja un ar ārpakalpojumu sniegtajām iespējām dalījās BiSMART vadītājs Juris Kabakovs.

Ievies ārpakalpojumus un esi soli priekšā!

- tā viņš saka un norāda uz vairākām priekšrocībām, ko uzņēmums saņems, izvēloties ārpakalpojumus. Tā ir, piemēram, iespēja vairāk koncentrēties uz galveno biznesu, paplašināt savu kapacitāti konkrētā jomā, resursu un jauno talantu piesaiste, lielāks elastīgums, kā arī izmaksu samazinājums. Svarīgi, ka ārpakalpojumu sniegtās iespējas var izmantot dažādos biznesa sektoros, grāmatvedībā, IT, mārketingā un citos. 

Par to, vai uzņēmumam vajadzīgs savs algu grāmatvedis, ar viedokli dalījās PwC Latvija nodokļu pārvaldības un grāmatvedības pakalpojumu nodaļas vadītāja Sanita Ansone. Viņa uzsver, ka atbilde uz šo jautājumu neesot viennozīmīga un ir jāizvērtē vairāki kritēriji, pirms iegādāties algu grāmatvedību kā ārpakalpojumu. Lai pieņemtu pareizo lēmumu, S. Ansone iesaka vispirms saprast, kāds ir biznesa fokuss un cik atvērts ir pats uzņēmums šādām pārmaiņām, jāpadomā, cik noderīga šī iespēja varētu būt uzņēmumam, vai ieguvumi būs tā vērti. 

Par to, kas jāņem vērā, vērtējot izmaksas klientu apkalpošanas iekšējiem resursiem un ārpakalpojumam, atklāja CSC Telecom sadarbības partneris Helvids Skeltons. Viņš uzskata, ka vispirms būtiski ir saprast, kāds ir klienta profils, kāda ir auditorija - B2B vai B2C, kādi ir uzņēmuma mērķi un uzdevumi. H. Skeltons uzsver, ka -

veiksmīgāk ārpakalpojumu ieviest tieši privātpersonu apkalpošanas jomā.

Taču jāņem vērā vairāki aspekti un kritēriji - resursu atlase, personāla un dokumentācijas pārvaldība, algu sistēmas, efektivitāte, resursu pieejamība un citi. 

Kas ir “kečupa efekts” un kā uzņēmumam tam labāk sagatavoties, atklāja Lursoft IT korporatīvo klientu konsultante Rūta Beirote. “Kečupa efekts” apzīmē strauju ekonomiskās aktivitātes kāpumu, un uzņēmumiem šajā sakarā ir svarīgi izlemt - reaģēt uz to lēnām vai gatavoties laikus. Gudrāk, protams, ir laicīgi sagatavoties un izdarīt pāris mājasdarbus, piemēram, pārskatīt esošo klientu portfeli, palielināt konkurētspēju e-komercijā, uzlabot klientu apkalpošanas un lēmumu pieņemšanas ātrumu. Ir daudz paveicams, un šeit talkā nāks ārpakalpojumi, kas atslogos esošos darbiniekus un samazinās izmaksas. 

Par to, kā datu centri var palīdzēt biznesa efektivizēšanai un kādas ir atšķirības starp fizisko un virtuālo serveri, pastāstīja Tet datu centru biznesa attīstības direktors Māris Sperga. Viņš atklāj, ka ir vairāki iemesli, kāpēc uzņēmumi nevēlas izmantot mākoņpakalpojumus, piemēram, nedrošība, šaubas par pielietojamību, zināšanu trūkums. Vienlaikus ir daudz būtisku atšķirību starp fizisko un virtuālo serveri.

Datu glabāšana mākonī samazina izmaksas, dod lielāku elastību, pieejams ekspertu atbalsts un citas iespējas, ko sniedz arī Tet Cloud pakalpojums. 

Kā attīstīt finanses, izmantojot tikai vienu ārpakalpojumu, atklāja Factris Latvija izpilddirektors Kaspars Barons. Viņš norāda, ka ir daudz finanšu ārpakalpojumu, no kuriem populārākie ir grāmatvedība, finanšu vadība un analītika, parādu piedziņa, finansējuma piesaiste. Vairāku finanšu ārpakalpojumu izmantošana vienlaicīgi uzņēmumam var sniegt gan iespējas, gan zaudējumus. Pēc K. Barona domām, veiksmīgākais variants ir iegādāties faktoringu kā pakalpojumu, kas apvieno daļu no uzņēmumam nepieciešamākajiem ārpakalpojumiem. 

Lektoru uzstāšanās video, kā arī prezentācijas vari atrast šeit

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!