Noslēgts pēdējos gados lielākais M&A darījums Latvijā

Noslēgts pēdējos gados lielākais M&A darījums Latvijā

Darījuma ietvaros uzņēmuma vadība ar investora Kartesia, kas specializējas Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu ieguldījumos, atbalstu iegādājusies uzņēmuma GroGlass kapitāldaļas no investīciju fonda NCH Capital. Darījumā iesaistītā konsultanta Oaklins M&A Baltics partnere Valērija Lieģe uzsver, ka tas ir bijis viens no apjomīgākajiem un komplicētākajiem darījumiem Latvijā pēdējo gadu laikā.

GroGlass ir viens no pasaulē vadošajiem uzņēmumiem, kas dibināts 2004. gadā.

Uzņēmums izstrādā un ražo „neredzamo stiklu”- anti-reflektīvos un citu augstas kvalitātes un veiktspējas stikla un akrila pārklājumus. No šiem pārklājumiem iespējams ražot daudz un dažādus produktus, piemēram, augstas kvalitātes elektroniskos un statiskos displejus, muzeju vitrīnas, arhitektūras elementus un citus stikla izstrādājumus.

Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 150 darbinieku, un produkcija pieejama vairāk nekā 45 pasaules valstīs, tādējādi, nodrošinot vietu globālajā tirgū. Pēdējo trīs gadu laikā visā pasaulē izveidoti gandrīz 1,5 miljoni mākslas darbu ar GroGlass stiklu. Tāpat uzņēmuma veikumu novērtē pazīstamu zīmolu veikali, kas skatlogos izmanto GroGlass stiklu. Šie un vēl daudzi citi produkcijas pieprasījumi nodrošinājuši uzņēmumam 2017. gadā 17 miljonu eiro lielu apgrozījumu.

Jāpiebilst, ka pērn Latvijā un arī Baltijā viens no lielākajiem M&A darījumiem bija Meridian Capital Managament un PAG Capital veiktās investīcijas 211 miljonu eiro apmērā Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumā Food Union Company.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!