Par finansējuma piesaisti galvu varēs nelauzīt

Par finansējuma piesaisti galvu varēs nelauzīt

Finansējuma piesaiste īpaši uzņēmuma darbības sākumpunktā ir viena no lielākajām problēmām, ar kuru jaunie komersanti regulāri saskaras kā pasaulē, tā arī Latvijā. Laikam ejot finansējuma avotu skaits ir ievērojami dažādojies, taču, vai tas atrisina problēmu? Lai ar investīciju piesaisti uzņēmējiem klātos labāk, izstrādāts rīks, kas, izmantojot datus, palīdzēs noteikt izdevīgāko aizņēmuma avotu.

Interaktīvo risinājumu, kas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem palīdzēs noteikt piemērotāko finansējuma piesaistes iespēju, izstrādājis uzņēmums “Capitalia”. Atbilde par to, kādu aizņēmuma formu konkrētajam uzņēmumam labāk izvēlēties, tiks sniegta ar šī risinājuma palīdzību, balstoties uz datiem par uzņēmuma darbību, izaugsmes posmiem, plānotā finansējuma apmēru un investīciju piesaistes mērķiem. Capitalia izveidotais risinājums norādīs par izdevīgākajiem un uzņēmumam piemērotākajiem finansējuma ieguves veidiem, kas ietver valsts atbalstu, bankas un dažādus alternatīvos finansējumus. Piemēram, Altum, dažādi tehnoloģiju akseleratori, sēklas un riska kapitāls, alternatīvie aizdevēji, ieguldījuma fondi, fondu biržas, obligācijas un citi.

Runājot par mūsdienās esošo situāciju finansējuma piesaistē, Capitalia vadītājs Juris Grišins norādīja, ka

uzņēmējiem lielākoties ir ļoti maza izpratne par alternatīvajiem investīciju piesaistes avotiem, tāpēc visbiežāk tie apsver izmantot tieši banku sniegtos pakalpojumus.

Taču bieži vien bankas atsakās piešķirt aizdevumu vai arī šāda finanšu piesaistes iespēja uzņēmumam nav tā piemērotākā. Saskaroties ar šādiem gadījumiem, uzņēmējiem nav lielas izpratnes par alternatīviem aizdevējiem, kā arī nav pietiekošu zināšanu, kurš no visiem ir piemērotākais. Kā norādīja Capitalia vadītājs – šādi arī bijuši iemesli minētā risinājuma izstrādei, bez tam šis rīks pilda arī papildus funkciju, izglītojot uzņēmējus par dažādiem finanšu piesaistes avotiem.

Svarīgi, ka visplašākais finansējuma iespēju klāsts uzņēmumiem tiek piedāvāts tādos gadījumos, kad aizdevums nepieciešams biznesa izaugsmei, kā arī apgrozāmajam kapitālam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!