Par spīti visam šogad uzņēmumus likvidē retāk

Par spīti visam šogad uzņēmumus likvidē retāk

Lursoft nācis klajā ar jaunākajiem statistikas datiem par uzņēmējdarbību raksturojošiem rādītājiem. Lai arī šogad jaunus uzņēmumus reģistrē mazāk, kas nav pārsteigums, nedaudz izbrīnu raisījis tas, ka uzņēmēji krīzes laikā nav gājuši vieglāko ceļu, izbeidzot savu biznesu un likvidējot uzņēmumu.

Lursoft apkopotā informācija par uzņēmējdarbību liecina, ka 2020. gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar pērno gadu, reģistrēts par 1009 uzņēmumiem mazāk. Konkrētāk, no šī gada 1. janvāra līdz 31. maijam reģistrēts 3761 jauns uzņēmums. Attiecīgi pērn šajā pašā laika periodā tie bija 4770 jauni uzņēmumi.  

Vienlaikus dažiem izbrīnu var radīt fakts, ka likvidēto uzņēmumu skaits, salīdzinot ar 2019. gadu, ir pat mazāks. Līdz šī gada maija beigām likvidēti 5139 uzņēmumi, radot negatīvu kopējo bilanci.

Vienlaikus statistika rāda, ka pērn uzņēmumi savas durvis aizvēra daudzkārt aktīvāk, sasniedzot 16 021 likvidētu kompāniju.

Tomēr šeit jāuzsver, ka 2019. gadā apjomīgais likvidēto uzņēmumu skaits skaidrojams ar Uzņēmumu reģistra veikto automatizēto ekonomiski neaktīvo kompāniju izslēgšanu no reģistra. Tad atsevišķās dienās likvidēto uzņēmumu skaits sasniedza pat vairākus tūkstošus.

Būtiski arī tas, ka kompāniju skaits, kurām reģistrēta darbības izbeigšana šī gada pirmajos piecos mēnešos bijis mazāks nekā pērn attiecīgajā laika periodā. Lursoft dati liecina, ka 2019. gadā darbību izbeiguši 3892 uzņēmumi. Salīdzinājumam šogad atšķirība ir pat ievērojama – no 2020. gada 1. janvāra līdz 31. maijam darbība izbeigta 3067 uzņēmumiem.

Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa norādījusi, ka šogad daudzi uzņēmumi maina darbības jomu. Tāpat manīta vēl viena būtiska tendence, kas parādījās jau marta pirmajā pusē – uzņēmumi slēdz savas filiāles vai klātienes apkalpošanas struktūras, tā vietā aktīvāk reģistrējot jaunas e-komercijas struktūrvienības.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!