Pasaules banka saskata īpašas attīstības iespējas Latvijas IT uzņēmumiem

Pasaules banka saskata īpašas attīstības iespējas Latvijas IT uzņēmumiem

Aizvadītā gada izskaņā Latviju apciemoja Pasaules Bankas Starptautiskās Finanšu korporācijas (IFC) delegācija. Gluži kā vēlējums jaunajā gadā izskanēja IFC viceprezidentes Karinas Finkelstones (Karin Finkelston) ieteikums Latvijas IT uzņēmumiem vairāk iesaistīties un veikt investīcijas attīstības tirgos, jo tieši tur varētu pavērties lielākās priekšrocības un iespējas.

IFC - Pasaules Bankas grupas organizācija, kas palīdz sekmēt privātu investīciju plūsmu attīstības valstīs, aizvadītā gada pašā noslēgumā apmeklēja Latviju, divu mērķu vadīta. Pirmkārt, iepazīstināt valdību un uzņēmēju organizācijas ar iespējām veikt investīcijas attīstības valstu tirgos. Otrkārt, IFC pastāstīja par to, kādu atbalstu šajā jomā varētu sniegt Pasaules Bankas grupa. 

Runājot par to, kāpēc tieši attīstības valstu tirgi ir tā vieta, kur Latvijas IT uzņēmumiem vajadzētu koncentrēt savu investīciju plūsmu, K. Finkelstone norādīja uz to, ka vēl nesen tieši Latvija bija attīstības tirgus un tāpēc bieži vien uzņēmumi labāk izprot to, kā kļūt veiksmīgiem un konkurētspējīgiem līdzīgos tirgos. IFC viceprezidente piebilda, ka -

uzņēmumi, kas dzimuši un darbojušies attīstības valstī, parasti esot arī spējīgāki iekļauties šādos tirgos, tiem ir izpratne, ka viss nebūs uzreiz un ideāli, un, lai sasniegtu mērķus, ir nepieciešams pielāgoties šāda tirgus videi un nosacījumiem.

Tiek uzsvērts arī tas, ka īpaša interese par ielaušanos attīstības valstu tirgos ir tehnoloģiju jomas uzņēmumiem. To priekšrocība ir tā, ka risinājumus, kas radīti vietējam tirgum, ir salīdzinoši vienkārši pielāgot arī citām valstīm, tostarp attīstības valstīm, kur tehnoloģiju attīstība nav tā augstākā.

Viens no uzņēmumiem, kas sadarbojies ar Pasaules Bankas grupu, lai investētu attīstības valstīs, ir IT uzņēmums “Tieto Latvia”. Tas ieviesis maksājumu karšu sistēmas Kirgizstānā un Azerbaidžānā, tādējādi veicinot norēķinu karšu izmantošanu šajās valstīs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!