Radīta īpaša kampaņa sekmīgākai Latvijas uzņēmumu digitālajai attīstībai

Radīta īpaša kampaņa sekmīgākai Latvijas uzņēmumu digitālajai attīstībai

Kā liecina jaunākais Eiropas Savienības (ES) Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss  - Latvijas uzņēmējiem ir vienas no vājākajām prasmēm digitālo tehnoloģiju izmantošanā uzņēmējdarbībā visā ES. Uzskats. ka Latvijas uzņēmumu vadītājiem nepieciešama palīdzība un atbalsts pareizo tehnoloģiju izmantošanai īstajā vietā un laikā, ir visai pamatots. Tieši tāpēc uzsākta jauna motivējoša un izglītojoša kampaņa “Gudrā Latvija”, kuras ietvaros uzņēmēji varēs izmērīt sava uzņēmuma digitālās attīstības līmeni.

Kampaņas “Gudrā Latvija” veidotāji norādījuši, ka tās galvenais mērķis ir izglītot Latvijas uzņēmējus par jaunākajām informācijas tehnoloģijām, kā arī mudināt un palīdzēt mazajiem un vidējiem uzņēmumiem efektīvāk un gudrāk ieviest un izmantot šos risinājumus uzņēmējdarbībā. Kampaņas ietvaros uzņēmumu vadītāji aicināti apzināt to, cik digitāli nobrieduši ir viņu uzņēmumi, aizpildot Digitālā brieduma testu mājaslapā gudralatvija.lv. Pildot to, jānovērtē, cik daudz IT risinājumu tiek izmantoti uzņēmuma pamatfunkciju veikšanai. Brīdī, kad tests aizpildīts, uzņēmējs saņem gan padziļinātu vērtējumu un salīdzinājumu ar citiem tās pašas jomas un lieluma uzņēmumiem, gan arī praktiskus ieteikumus, kādus IT risinājumus veiksmīgākai uzņēmējdarbībai būtu nepieciešams ieviest.

Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa uzsvēra, ka, ņemot vērā šobrīd valdošo tehnoloģiju pārbagātību, uzņēmējiem, kas tikai sāk digitālo attīstību uzņēmējdarbībā, nav viegli orientēties esošajā informācijas apjomā un izvēlēties biznesam piemērotāko risinājumu. Tieši tāpēc esot radīta kampaņa “Gudrā Latvija”, kas sniegs atbalstu un padomu, ar kādiem IT risinājumiem sākt savu digitālo attīstību. Runājot par uzņēmēju ieguvumiem,  D. Kiopa norādīja, ka -

kampaņas mērķi būs sasniegti tad, kad katram Latvijas uzņēmējam būs sava vīzija un plāns tuvākajiem pāris gadiem, kā attīstīt savu uzņēmumu digitāli.

Jāpiebilst, ka kampaņu “Gudrā Latvija” izveidojusi Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija, talkā nākot tādiem IT uzņēmumiem kā “Microsoft Latvia”, “Lursoft”, “VISMA”, “Edisoft” un “Fitek”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!