Risinājumu datu aizsardzībai uzņēmēji aizvien biežāk meklē mākoņos

Risinājumu datu aizsardzībai uzņēmēji aizvien biežāk meklē mākoņos

Pieaugot uzņēmuma rīcībā esošo datu apjomam, aizvien aktuālāks un reizē viens no lielākajiem izaicinājumiem kļūst jautājums par datu drošību un kā tos vislabāk aizsargāt. Kompānija “Dell” veikusi globāla mēroga pētījumu par datu aizsardzības paradumiem uzņēmumos. Tajā noskaidroti arī populārākie datu aizsardzības rīki un grūtības, ar kādām uzņēmumi sastapušies, tos ieviešot.

Likumsakarīgi, ka, saskaroties ar datu drošības problēmām un izaicinājumiem, jāmeklē risinājums datu aizsardzības instrumentu kastītē. Šajā sakarā lielākā daļa pētījuma dalībnieku palīdzīgu roku lūdz datu aizsardzības pakalpojumu sniedzējiem, turklāt 76% sadarbojas ar vismaz divām datu aizsardzības kompānijām.

Pētījumā iegūtie rezultāti ļāvuši secināt, ka sadarbība ar vismaz divām datu aizsardzības kompānijām panāk tieši pretēju efektu nekā cerēts - samazina datu drošības līmeni.

Piemēram, vairāku datu aizsardzības kompāniju pakalpojumu izmantošana visbiežāk radījusi neplānotus sistēmas darbības pārtraukumus (43%), kiberuzbrukumus 32% situāciju un 29% gadījumu arī datu zaudēšanu.

Teju visi jeb 95% pētījuma dalībnieku arī norādīja, ka saskārušies ar zināmām grūtībām datu aizsardzības rīku ieviešanā. 46% aptaujāto sarakstā pirmajā vietā ierindojuši problēmas, kas saistās ar datu aizsardzības un pārvaldības datoriekārtu, programmatūru konfigurācijas un pārvaldes sarežģītību. Tikpat būtisks izaicinājums tiek saistīts ar datu rezerves kopiju uzglabāšanas izmaksām. 45% pētījuma dalībnieku datu aizsardzības rīku ieviešanā saskārušies ar nepietiekoši attīstītu datu aizsardzību attiecībā uz jaunām tehnoloģijām. Tikmēr vēl 41% kā vērā ņemamu grūtību datu aizsardzībā norādījuši centienus izpildīt vispārīgās datu aizsardzības regulas prasības.  

Pētījuma rezultāti arī ļauj secināt, ka savā rīcībā esošo datu drošības palielināšanai uzņēmēji aizvien biežāk raugās mākoņpakalpojumu virzienā. Ja 2016. gadā šos risinājumus par vērtīgiem uzskatīja vien 28% uzņēmēju, tad 2018. gadā jau 40% mākoņpkalpojumus aktīvi izmanto datu aizsardzības jomā. Turklāt absolūtais vairākums jeb 98% mākoņpkalpojumus izmanto kā nozīmīgu savas datu aizsardzības infrastruktūras sastāvdaļu.

Jāpiebilst, ka pētījumā kopumā piedalījās 2200 vadošus amatus ieņemoši IT speciālisti no 18 Eiropas valstīm.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!