Uzņēmēji aizvien vairāk novērtē mobilo tehnoloģiju iespējas

Uzņēmēji aizvien vairāk novērtē mobilo tehnoloģiju iespējas

Arī mobilie risinājumi līdztekus citām tehnoloģijām attīstās milzu ātrumā, būtiski ietekmējot ne tikai ikdienas saziņu, bet arī procesus gan uzņēmumu, gan valsts līmenī. Mobilo sakaru operators “Tele2” sadarbībā ar pētījumu centru “SKDS” veikuši kopīgu pētījumu, kurā noskaidrots, kā mobilās tehnoloģijas tiek integrētas biznesa attīstībā un cik ļoti tās ietekmē uzņēmumos notiekošos procesus.

Pētījumā noskaidrots, ka mobilās tehnoloģijas lielā daļā uzņēmumu krietni uzlabojušas darba organizāciju un kopumā padarījušas raitāku un ātrāku pienākumu izpildi. Dažādas nozares pārstāvoši uzņēmēji norādījuši, ka mobilās tehnoloģijas padarījušas dinamiskāku biznesa vidi. Tāpat novērojama ātrāka dokumentu aprite un lēmumu pieņemšana. Būtiski arī tas, ka mobilās tehnoloģijas sniedz nepārtrauktu pieeju dažādiem resursiem, arī uzņēmuma iekšējām sistēmām, ļaujot darbiniekam strādāt attālināti, elastīgāk organizēt savu darba laiku un būt pieejamākam klientiem.

Paši uzņēmēji norāda, ka pārmaiņas, ko kompānijā ienesušas mobilās tehnoloģijas, ietekmē arī efektivitāti un peļņu.

Vairāk nekā ceturtā daļa jeb 26% uzņēmēju atzinuši, ka mobilo tehnoloģiju integrācija biznesā pēdējos piecos līdz desmit gados ļāvusi nopelnīt vairāk.

Šo faktu īpaši uzsver tirdzniecības jomas uzņēmēji.

Aptaujā secināts, ka vairāku nozaru uzņēmumi guvuši lielāku peļņu, jo izmantojuši tieši vienkāršas mobilās tehnoloģijas, piemēram, zvanu pārvaldības risinājumus, kas ļauj klientus apkalpot visu diennakti. Papildu peļņu sniegušas arī dažādas mobilās biznesa aplikācijas un klientu apkalpošanas sistēmas.

Noskaidrots arī, ka uzņēmēji aizvien biežāk sava biznesa attīstībā atvēl vietu un resursus mobilo sakaru operatoru piedāvātajiem risinājumiem un sagaida, ka tie sniegs vēl efektīvāku atbalstu uzņēmuma procesos turpmāk. Tāpat lielākā daļa aptaujāto uzņēmēju jeb 60% izteikušies, ka nākotnē mobilo tehnoloģiju ietekme biznesā pieaugs. Par to īpaši pārliecināti lielo un eksporta nozares uzņēmumu vadītāji.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!